Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 29 d.


Pasaulis
PASAULIS 2024
Saugumas prieš žodžio laisvę: interneto saugumo įstatymai susiduria su Pirmąja pataisa
JAV konstitucijos Pirmoji pataisa, neleidžianti valdžiai „varžyti žodžio laisvės“, yra amerikietiškosios demokratijos pagrindas. Tačiau gali būti, kad pastaruoju metu kelių
Pasaulis
SKAITMENINĖS ŠENGENO VIZOS
ES pereina prie skaitmeninių Šengeno erdvės vizų
Pagal pirmadienį Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų priimtą pakeitimą asmenys, prašantys vizų į Europos Šengeno erdvę, netrukus tai darys naudodamiesi
Aktualijos
DEZINFORMACIJA
Dezinformacijos srautas per mėnesį sumenko penktadaliu, dėmesys – karui Ukrainoje
Lietuvos kariuomenės analitikai rugsėjį fiksavo maždaug penktadaliu mažesnį dezinformacijos srautą nei rugpjūtį, didžiausias dėmesys žinutėse skirtas karui Ukrainoje, branduolinei eskalacijai, „Nord stream“ dujotiekiui.
Pasaulis
SUTRAMDYMAS
EP ratifikavo DMA ir DSA – svarbius technologijų milžinių veiklą reguliuojančius aktus
Europos Parlamentas antradienį ratifikavo svarbius įstatymus, kurie leis griežčiau reguliuoti didžiąsias technologijų įmones bei apribos nelegalų turinį internete, ES ėmusis priemonių pažaboti „Laukinius Vakarus“ internete.
Pasaulis
IT
ES artėja prie susitarimo dėl Skaitmeninių paslaugų akto
Europos Sąjunga (ES) penktadienį gali pristatyti naują reglamentą, reikalaujantį, kad technologijų milžinės pašalintų žalingu laikomą internetinį turinį, žengdama dar vieną žingsnį link griežtesnio tokių įmonių veiklos reglamentavimo.
Komentarai
Kaip karas Ukrainoje keičia skaitmeninę reklamą?
Rusijos pradėtas karas Ukrainoje paveikė kone visas mūsų verslo ir gyvenimo sritis, tarp jų – ir skaitmeninę reklamą. Nežinios užkluptos
The Economist
SKAITMENINĖ GEOPOLITIKA
Rusija bando pasistatyti didžiąją technologijų užkardą
Ar gali jos technologijų sektorius atsiskirti nuo Vakarų?
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Kripto yra daugiau nei valiutos
Blokų grandinės programos pakeis interneto ekonomiką, sako „a16z“ vadovaujantysis partneris Chrisas Dixonas ir „Not Boring Capital“ įkūrėjas Packy McCormickas.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Reguliuotojų lenktynės: konkurencijos priežiūros institucijos ima energingai konkuruoti
Sutrikote? Tai ne jūsų kaltė. Priežiūros institucijos visame pasaulyje yra pradėjusios neįtikėtiną skaičių bylų dėl konkurencijos pažeidimų ir tyrimų prieš didžiąsias technologijų bendroves: „Amazon“, „Apple“, „Facebook“ („Meta“) ir „Google“ („Alphabet“). Kiekvienu atveju dėmesys atkreipiamas į skirtingą šio konglomerato sritį nuo „Apple“ programėlių parduotuvės iki „Google“ reklamos duomenų. Be to, kone kiekvieną dieną naujienų antraštės skelbia apie jau atliekamą ar pradėtą naują tyrimą.
The Economist
PASAULIS 2022. EUROPA
Rusijos mūšiai: sustiprintos pastangos kontroliuoti rinkimus ir internetą
Rusijos opozicijos lyderio apnuodijimas 2020 m. ir įkalinimas 2021-aisiais tapo takoskyra, kai Vladimiro Putino režimas iš gyventojams priimtinos autokratijos virto tironija, kurioje nedidelė grupė žmonių valdo be jokių teisinių ar konstitucinių suvaržymų. Įtvirtinti šį pokytį Kremliui trukdo dvi rusiškosios demokratijos liekanos iš XX a. paskutinio dešimtmečio. Viena jų yra rinkimai, o kita – interneto laisvė. Šiuo metu traiškomi abu šie reiškiniai.
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
Almatoje po smurtinių protestų vėl įjungtas internetas
Kazachstano didžiausiame mieste Almatoje pirmadienį buvo atkurtas interneto ryšys, kuris buvo išjungtas penkioms dienoms per smurtinius susirėmimus, pareikalavusius dešimčių žmonių gyvybių šiame 1,8 mln. gyventojų turinčiame šalies finansų centre, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.
IQ Tema
INTERNETO SUBKULTŪROS
Žiaurūs ir nelaimingi: vienišų vyrų judėjimas neapykantą kaupia socialiniuose tinkluose
2014 m. gegužės 23 d. Santa Barbaroje (Kalifornija, JAV) Elliotas Rodgeris surengė siaubingą ataką – nužudė šešis žmones ir keturiolika sužeidė. Prieš žudynes E. Rodgeris „YouTube“ platformoje paviešino įrašą, kuriame teigė: „Pagaliau pamatysite, kad aš iš tikrųjų esu pranašesnis. Tikras alfa patinas“, taip pat liejo tulžį ant moterų.
IQ Tema
PRIKLAUSOMYBĖ NUO SOCIALINIŲ TINKLŲ
Mažųjų ekranų vergai: socialiniai tinklai dažnai tampa pernelyg svarbia kasdienybės dalimi
„Užėjus į kavinę kartais pasitinka kraupus vaizdas – sėdi dešimt jaunų žmonių, atėjusių kartu, ir visi sukišę nosis į telefonus“, – kalbėdama su IQ pastebėjo Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorė Laima Bulotaitė.
The Economist
UŽSIBLOKAVĘ PROTAI
Vyriausybės randa naujų būdų užgniaužti išraiškos laisvę internete
Kandidatai į autokratus mokosi iš Kinijos ir vieni iš kitų
ŽYMA
INTERNETAS