Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugpjūčio 15 d.

Pasaulis
RUSIJOS ANALIZĖ
Kodėl rusai remia agresiją prieš Ukrainą: V. Putinas atsidūrė uždarame rate
Vargu ar kas tikėjosi, kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas, vienaip ar kitaip besitęsiantis nuo 2004 m. Oranžinės revoliucijos, virs tikru
Komentarai
SANKCIJOS RUSIJAI
Gal jau tikrai užteks turiZZmo Europoje?
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pareiškimas, kad visi rusai iš Europos turėtų būti išsiųsti namo, sukėlė neregėtą isterijos bangą. Įžeisti pasijuto
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Estija uždraudė atvykti Šengeno vizas gavusiems Rusijos piliečiams
Pasaulis
RUSIJOS INVAZIJA
Latvijos parlamentas paskelbė Rusiją „terorizmą remiančia valstybe“
Pasaulis
NEPRIKLAUSOMYBĖS TROŠKIMAS
Bulgarijos sostinėje šimtai žmonių protestavo prieš ryšius su „Gazprom“
Šimtai bulgarų trečiadienį išėjo į gatves sostinėje Sofijoje, reikšdami nuogąstavimus, kad šalies laikinoji vyriausybė gali nutraukti savo provakarietiškos pirmtakės politiką ir grįžti prie glaudžių energetinių ryšių su Rusija.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: per sprogimus Rusijos aviacijos bazėje Kryme sunaikinti devyni lėktuvai
Ukrainos oro pajėgos trečiadienį pranešė, kad devyni Rusijos karo lėktuvai buvo sunaikinti per galingus sprogimus vienoje aviacijos bazėje aneksuotame Kryme, kurie, daugelio nuomone, yra ukrainiečių atakos rezultatas.
Pasaulis
FILIPINAI
Filipinai dėl JAV sankcijų atšaukė susitarimą pirkti rusiškų sraigtasparnių
Filipinai atšaukė užsakymą pirkti 16 rusų karinių sraigtasparnių, po pranešimų, kad buvęs prezidentas Rodrigo Duterte taip nusprendė dėl JAV sankcijų Maskvai, patvirtino Gynybos departamento atstovas.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Nausėda: Rusijos karas Ukrainoje bus išspręstas kovos lauke
Rusijos Ukrainoje pradėtas karas bus išspręstas kovos lauke, o ne prie derybų stalo, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
NT ir energetika
NAFTA
Rusija: naftos tranzitas per Ukrainą sustabdytas dėl sankcijų
Rusijos naftos tiekimas trims Europos šalims per Ukrainą buvo sustabdytas, nes dėl sankcijų nebeįmanoma vykdyti mokėjimų už tranzitą, antradienį pranešė rusų įmonė „Transneft“.
Pasaulis
BRANDUOLINĖ GINKLUOTĖ
Rusija įšaldė objektų inspektavimą pagal START sutartį su JAV
Rusija pirmadienį pranešė, kad įšaldo objektų inspektavimą pagal strateginės ginkluotės mažinimo sutartį su Jungtinėmis Valstijomis, sakydama, kad kliūčių kyla dėl Vakarų sankcijų ir koronaviruso pandemijos.
The Economist
KONFLIKTŲ ANALIZĖ
Geresne programine įranga siekiama prognozuoti, kas laimės mūšį. Arba karą
Karas – sudėtingas. Ir, kaip savo nusivylimui dažnai sužino pradedantieji karus, neprognozuojamas. Todėl viskas, kas žada sumažinti nenuspėjamumą, veikiausiai tiek
Finansai ir investavimas
ENERGETIKA
Turkija už dalį rusiškų dujų mokės rubliais, sako R. T. Erdoganas
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas patvirtino, kad jo šalis pradės mokėti rubliais už dalį iš Rusijos importuojamų gamtinių dujų.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: Zaporižios atominė elektrinė per smūgius buvo „smarkiai apgadinta“
Dalis pietryčių Ukrainoje esančios Zaporižios atominės elektrinės statinių buvo „smarkiai apgadinti“ karinių smūgių, dėl kurių teko išjungti vieną reaktorių, šeštadienį
Pasaulis
RUSIJA IR TURKIJA
R. T. Erdoganą priėmęs V. Putinas reiškia viltį dėl ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį Turkijos lyderiui Recepui Tayyipui Erdoganui pasakė, jog viliasi pasirašyti susitarimą dėl prekybinių ir ekonominių ryšių stiprinimo.
Pasaulis
DERYBOS
Rusija sako esanti pasirengusi aptarti su JAV galimą apsikeitimą kaliniais
Maskva pasirengusi su Vašingtonu aptarti prezidentų lygiu galimą apsikeitimą kaliniais, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras, ankstesnę dieną šalies teismui pripažinus amerikiečių krepšinio žvaigždę Brittney Griner kalta dėl narkotikų kontrabandos.
ŽYMA
RUSIJA