Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 6 d.

Aktualijos
PABĖGĖLIAI LIETUVOJE
Pirmą kartą per pusantro mėnesio nefiksuota bandymų neteisėtai patekti į Lietuvą
Pirmą kartą per pusantro mėnesio Lietuvos pasieniečiai nefiksavo nė vieno bandymo neteisėtai patekti į Lietuvą iš Baltarusijos, penktadienį pranešė Valstybės
Pasaulis
KARO PASEKMĖS
ERPB: Rusijos ekonomika 2022-aisiais sunyks 10 proc., Ukrainos – 20 proc.
Rusijos karas Ukrainoje ir Vakarų sankcijos smogs agresorės ir jos sąjungininkės Baltarusijos ekonomikoms, tačiau labiausiai susitrauks Ukrainos ūkis, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, cituodama ištraukas iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (EBPB) naujausios apžvalgos.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
A. Bilotaitė ragina pašalinti Rusiją ir Baltarusiją iš Interpolo
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ragina Rusiją ir Baltarusiją išmesti iš tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos – Interpolo.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
FNTT: Lietuvoje dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai įšaldyta 13 mln. eurų
Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Baltarusijai ir Rusijai Lietuvoje jau įšaldyta per 13 mln. eurų vertės lėšų bei kito turto, skelbia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Pasaulis
RUSIJOS KARIUOMENĖ
D. Petraitis: Baltarusijos kariuomenė verčiama į Rusijos karinę apygardą
Tai, kas nuo metų pabaigos vyksta prie Ukrainos sienų – tiesioginė strateginių karinių pratybų „Zapad 21“ („Vakarai 21“) pasekmė. „Rusijai reikėjo parodyti savo svarbą pasaulyje, todėl, mano manymu, pratybos „Zapad 21“ buvo skirtos politiniam šantažui“, – interviu IQ teigė karinis ekspertas, studijų apie Rusijos armiją autorius Daivis Petraitis. Su juo kalbėjosi Evaldas Labanauskas.
Pasaulis
SANKCIJOS
ES susitarė dar sugriežtinti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai
Europos Sąjungos šalys susitarė įtraukti daugiau Rusijos oligarchų ir pareigūnų į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą, taip pat sugriežtinti kriptovaliutų kontrolę ir suvaržyti jūrų transporto sektorių dėl Maskvos karo Ukrainoje, trečiadienį pranešė diplomatai.
Pasaulis
DERYBOS
Kremlius: Rusija pasirengusi tęsti derybas su Ukraina
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusijos delegacija pasirengusi tęsti derybas su Ukraina, Maskvos invazijai į šią provakarietišką šalį įžengus į septintą dieną.
Pasaulis
DERYBOS
Kijevas derybose su Maskva reikalauja ugnies nutraukimo ir visų rusų pajėgų išvedimo
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius informavo, kad Kijevas derybose su Maskva reikalauja ugnies nutraukimo ir Rusijos pajėgų atitraukimo iš Ukrainos teritorijos.
Pasaulis
DERYBOS
Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje prasidėjo Maskvos ir Kijevo derybos
Rusijos ir Ukrainos delegacijos pirmadienį pradėjo pirmąsias derybas po to, kai praėjusią savaitę Vladimiras Putinas įsakė savo kariams įsiveržti į Ukrainą, pranešė ukrainiečių naujienų agentūra „Unian“.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Baltarusijoje referendumo dieną už viešosios tvarkos pažeidimus sulaikyta 800 žmonių
Baltarusijoje sekmadienį, kai šalyje vyko referendumas dėl Konstitucijos pataisų, už viešosios tvarkos pažeidimus buvo sulaikyta apie 800 žmonių, pranešė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.
Pasaulis
DERYBOS
Ukrainos delegacija vyks į Baltarusijos pasienį derėtis su Rusija
Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio biuras paskelbė, kad vyks į Baltarusijos ir Ukrainos pasienį deryboms su Rusija. Aleksandras Lukašenka paskambino Vladimirui Zelenskiui
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
I. Šimonytė: nuo SWIFT turėtų būti atjungti visi Rusijos ir Baltarusijos bankai
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: jokių derybų su Rusija Baltarusijoje nebus
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad jokių derybų su Rusija Baltarusijoje nebus, skelbia ukrainiečių naujienų agentūra „Unian“. Kiek anksčiau Kremlius
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusijos delegacija atvyko į Baltarusiją derybų su ukrainiečiais
Rusijos delegacija sekmadienį atvyko į Baltarusijos pietryčiuose esantį Gomelio miestą derybų su ukrainiečių pareigūnais, pranešė Kremlius. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas
Aktualijos
SAUGUMO KRIZĖ EUROPOJE
G. Landsbergis pasiūlė ES atsaką dėl Baltarusijoje kaupiamų Rusijos pajėgų
Situacija ne tik Ukrainoje, bet ir Baltarusijoje neįkvepia optimizmo. Būtent apie tai susitikęs su kolegomis ES Užsienio reikalų taryboje pirmadienį
ŽYMA
BALTARUSIJA