Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


IZRAELIS
A. Blinkenas atvyko į Izraelį solidarumo vizito
BNS
Scanpix
Antony Blinkenas atvyko į Izraelį.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketvirtadienį atvyko į Tel Avivą, kad parodytų solidarumą po netikėto „Hamas“ savaitgalio puolimo Izraelyje, pranešė kartu su juo keliavęs naujienų agentūros AFP korespondentas.

Tikimasi, kad A. Blinkenas susitiks su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanjahu.

Oro uoste neįprastai griežtai saugomą, su sargybiniais, vilkinčiais karine apranga, A. Blinkeną pasitiko Izraelio užsienio reikalų ministras Eli Cohenas.

Prieš išskrisdamas į Izraelį A. Blinkenas pabrėžė Vašingtono paramą Izraeliui.

„Jungtinės Valstijos palaiko Izraelį. Mes juos palaikome šiandien, rytoj – palaikysime kiekvieną dieną, – sakė A. Blinkenas žurnalistams. – Esame pasiryžę užtikrinti, kad Izraelis gautų viską, ko jam reikia gynybai.“

A. Blinkenas Amane surengs derybas su palestiniečių ir Jordanijos vadovais, pranešė vienas JAV pareigūnas.

„Rytoj (penktadienį) Amane sekretorius Blinkenas susitiks su palestiniečių prezidentu (Mahmudu) Abbasu ir Jordanijos karaliumi Abdullah II“, – sakė pareigūnas AFP korespondentui, keliaujančiam kartu su A. Blinkenu.

„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

2023 10 12 11:07
Spausdinti