Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


JAV PARAMA IZRAELIUI
A. Blinkenas pranešė apie J. Bideno vizitą į Izraelį ir pažangą teikiant pagalbą
BNS
Scanpix
Antony Blinkenas.

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį vyks į Izraelį išreikšti solidarumo po kruvinų „Hamas“ išpuolių, pranešė valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Jis taip pat paminėjo pažangą, pasiektą įtikinėjant JAV sąjungininką Izraelį apsaugoti civilius Gazos Ruože.

Vyriausiasis JAV diplomatas beveik aštuonias valandas Izraelio gynybos ministerijoje derėjosi su ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu, pažadėjusiu sutriuškinti palestiniečių grupuotę „Hamas“ po daugiausiai aukų pareikalavusio išpuolio per 75 metų Izraelio istoriją.

Konfliktas tiesiogiai paveikė derybas – jų metu įsijungė oro pavojaus sirenos. A. Blinkenas, B. Netanyahu ir padėjėjai penkioms minutėms pasislėpė bunkeryje, o laukiantys žurnalistai buvo nuvesti laiptais žemyn, kol JAV remiama „Geležinio kupolo“ sistema sunaikino atskriejusią raketą.

Antradienį 3 val. ryto vietos (ir Lietuvos) laiku A. Blinkenas pranešė, kad J. Bidenas, kuris emocingai kalbėjo apie paramą Izraeliui, atvyks trečiadienį.

„Prezidentas dar kartą patvirtins Jungtinių Valstijų solidarumą su Izraeliu ir mūsų tvirtą įsipareigojimą užtikrinti jo saugumą“, – sakė A. Blinkenas.

„Izraelis turi teisę ir, išties, pareigą ginti savo žmones nuo „Hamas“ ir kitų teroristų, užkirsti kelią būsimiems išpuoliams“, – sakė A. Blinkenas.

J. Bidenas iš pirmų lūpų išklausys informaciją apie Izraelio karinius poreikius ir bendradarbiaus su Kongresu, kad jie būtų patenkinti, sakė A. Blinkenas.

J. Bidenas apsilankys Tel Avive, sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby. Kalbėdamas Vašingtone jis taip pat pranešė, kad vėliau J. Bidenas nuvyks į Jordaniją susitikti su karaliumi Abdullah II, kuris yra svarbus JAV partneris, taip pat su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu ir Egipto prezidentu Abdel Fattahu al Sisi.

A. Blinkenas per turą šešiose arabų šalyse su visais šiais trimis lyderiais susitiko per tris dienas tarp dviejų vizitų į Izraelį.

2023 10 17 08:50
Spausdinti