Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


ARMĖNIJA
Armėnijos prezidentas pasirašė TBT jurisdikciją pripažįstantį dokumentą
ELTA
YouTube
Armėnijos prezidentas Vahagnas Chačaturianas.

Armėnijos prezidentas Vahagnas Chačaturianas pasirašė Romos statuto ratifikavimo dokumentą, kuriuo pripažįstama Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) jurisdikcija, nepaisydamas Rusijos įspėjimų, sakoma šeštadienį paskelbtame pranešime.

V. Chačaturiano biuras paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad jis pasirašė sutartį, „atgaline data pripažįstančią Tarptautinio Baudžiamojo Teismo jurisdikciją Armėnijos Respublikoje.“

Anksčiau šį mėnesį Armėnijos įstatymų leidėjai balsavo už šalies prisijungimą prie TBT. Šis žingsnis supykdė Maskvą, nes Hagoje įsikūręs teismas išdavė prezidento Vladimiro Putino arešto orderį dėl neteisėtų ukrainiečių vaikų deportacijų į Rusiją. TBT narės turi suimti V. Putiną, jei jis atvyktų į šių šalių teritoriją.

V. Chačaturianas pasirašė ratifikavimo dokumentą Armėnijos ministrui pirmininkui Nikolui Pašinianui šią savaitę neatvykus į Kirgizijoje vykusį viršūnių susitikimą, kuriame dalyvavo V. Putinas.

Armėnija teigia, kad prisijungimas prie TBT leistų jai ištirti Azerbaidžano karo nusikaltimus, įvykdytus Baku surengus karinę operaciją Kalnų Karabache ir užėmus separatistinį regioną. Iš jo į Armėniją pasitraukė beveik visi ten gyvenę armėnai, Jerevanas tai vadino Baku vykdomu „etniniu valymu“. Po Baku karinės operacijos Maskvos ir Jerevano santykiai dar labiau pašlijo, ypač dėl to, kad neįsikišo Rusijos taikdariai.

2023 10 14 14:45
Spausdinti