Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 9 d.


KARAS IZRAELYJE
Izraelio kariuomenė patvirtino, kad „Hamas“ laiko 199 įkaitus
BNS
Scanpix
Tel Avive iškabintų pagrobtų žmonių nuotraukos.

Izraelio kariuomenė pirmadienį pranešė patvirtinusi, kad palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ nuo spalio 7-osios, kai surengė išpuolį prieš žydų valstybę, įkaitais laiko 199 žmones.

Kariuomenės atstovas Danielis Hagari teigė, kad valdžios institucijos susisiekė su 199 įkaitų šeimomis, ir patikslino ankstesnį 155 įkaitų skaičių.

Tarp pagrobtųjų yra ir izraeliečių, ir užsieniečių.

„Pastangos [išlaisvinti] įkaitus yra pagrindinis nacionalinis prioritetas, – sakė D. Hagari. – Kariuomenė ir Izraelis ištisą parą dirba, kad juos sugrąžintų namo.“

„Hamas“ spalio 7 dieną, netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui.

Izraelyje žuvo daugiau nei 1,4 tūkst. žmonių, įskaitant civilius.

Izraelio smūgiai į „Hamas“ taikinius Gazos Ruože pareikalavo daugiau nei 2,7 tūkst. gyvybių.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

2023 10 16 14:56
Spausdinti