Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


JUNGTINĖS KARALYSTĖS VYRIAUSYBĖS PERTVARKA
JK premjeras atleido vidaus reikalų sekretorę S. Braverman, URM vadovaus D. Cameronas
BNS
Scanpix
JK vidaus reikalų sekretorė Suella Braverman.

Jungtinės Karalystės premjeras Rishi Sunakas pirmadienį surengė savo vyriausybės pertvarką ir be kita ko atleido vidaus reikalų sekretorę Suellą Braverman.

Naujuoju vidaus reikalų sekretoriumi tapo Jamesas Cleverly, iki šiol dirbęs užsienio reikalų sekretoriaus poste.

54-erių J. Cleverly sakė: „Man didelė garbė būti paskirtam vidaus reikalų sekretoriumi. Tikslas aiškus. Mano darbas – užtikrinti, kad žmonės šioje šalyje būtų saugūs“.

Užsienio reikalų ministerijai nuo šiol vadovaus buvęs premjeras Davidas Cameronas.

Prie JK vairo D. Cameronas stovėjo 2010–2016 metais, bet pasitraukė po „Brexito“ referendumo, per kurį nubalsuota už šalies išstojimą iš Europos Sąjungos.

Dauningo gatvės pareiškime sakoma: „Karalius su malonumu pritarė (...) Davido Camerono paskyrimui užsienio, sandraugos ir plėtros reikalų valstybės sekretoriumi.“

„Jo Didenybė taip pat su malonumu suteikė Davidui Cameronui Jungtinės Karalystės barono titulą iki gyvos galvos“, – priduriama jame. Tai reiškia, kad 57-erių D. Cameronas užims vietą Lordų Rūmuose, mat retai pasitaiko, kad buvęs lyderis ir ne įstatymų leidėjas užimtų aukštas pareigas JK vyriausybėje.

Britų transliuotojai „Sky News“ ir BBC kiek anksčiau pranešė, kad pirmadienį vyksta JK ministrų kabineto pertvarkymas, o S. Braverman, dėl kurios ateities vyriausybėje pastaruoju metu buvo smarkiai abejojama, buvo atleista.

Pertvarka rengiama prieš visuotinius JK rinkimus, kurie turėtų įvykti kitąmet.

Kritika policijai

Praėjusią savaitę S. Braverman parašė straipsnį, kaip pranešama, be R. Sunako patvirtinimo, kuriame kritikavo Londono policijos veiksmus, susijusius su prieštaringai vertinamomis palestiniečių eitynėmis.

Be kita ko, ji kaltino policiją šališkumu kairiųjų pažiūrų atstovų atžvilgiu.

Ministras pirmininkas buvo spaudžiamas imtis veiksmų po to, kai dešiniųjų pažiūrų S. Braverman buvo apkaltinta įtampos kurstymu bei kenkimu policijos veiklos nepriklausomumui ir visuomenės pasitikėjimui ja.

2022 metų rugsėjį tuometinė premjerė Liz Truss (Liz Tras) S. Braverman paskyrė vidaus reikalų sekretore.

Tačiau ji buvo priversta atsistatydinti iš pareigų po to, kai pažeisdama taisykles iš savo asmeninio elektroninio pašto išsiuntė oficialų dokumentą. Praėjus vos kelioms dienoms, premjero postą užėmęs R. Sunakas grąžino ją į pareigas.

43-ejų S. Braverman visą savo kadencijos laiką pasižymėdavo kontroversijomis, užimdama griežtą poziciją, ypač imigracijos klausimu, ir reguliariai įsitraukdama į vadinamuosius kultūrinius karus, kurie, kaip manoma, skaldo rinkėjus.

„Tofu valgantys wokerati

Dešiniosios pakraipos atstovė užsipuolė savo kritikus kaip liberalius „tofu valgančius wokerati„ ir netrukus po to, kai buvo paskirta, pareiškė, kad prieglobsčio prašytojų siuntimas į Ruandą yra jos svajonė ir manija.

Po atleidimo iš pareigų S. Braverman sakė: „Dirbti vidaus reikalų sekretore man buvo didžiausia gyvenimo garbė.“

„Turėsiu daugiau ką pasakyti tinkamu laiku“, – pridūrė ji.

Taip pat pirmadienį pranešta, kad pertvarkant JK vyriausybę pareigas palieka mokyklų ministras Nickas Gibbas.

Sveikatos apsaugos departamento ministras Neilas O'Brienas taip pat pranešė, kad atsistatydina.

Valdantieji konservatoriai patvirtino, kad vyksta esminis R. Sunako vadovaujamų ministrų pertvarkymas – pirmasis nuo 2022 metų spalio 25 dienos, kai jis tapo šalies lyderiu.

„Štai ir prasideda, – pareiškė partija socialiniame tinkle „X“. – Šiandien @RishiSunak stiprina savo komandą vyriausybėje, kad būtų priimami ilgalaikiai sprendimai siekiant geresnės ateities. Sekite naujienas.“

Visą R. Sunako valdymo laikotarpį partija apklausose atsiliko nuo pagrindinės opozicinės leiboristų partijos dviženkliu skirtumu. Prognozuojama, kad toriai pralaimės artėjančius rinkimus.

2023 11 13 12:44
Spausdinti