Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


PASAULIS
Kalnų Karabache benzino saugykloje įvyko sprogimas, yra aukų ir sužeistųjų
ELTA
Scanpix
Sprogimas benzino saugykloje prie greitkelio Stepanakertas – Askeranas.

Galingas sprogimas nugriaudėjo benzino saugykloje prie greitkelio Stepanakertas – Askeranas separatistinio Kalnų Karabacho regiono teritorijoje.

Tai pranešė Laisvės radijo armėnų tarnyba, remdamasi Valstybine nepaprastųjų situacijų tarnyba, rašo antradienį „Ukrinform“.

Yra aukų ir sužeistųjų, daug nudegusių žmonių išvežta į medicinos įstaigas.

Sprogimo vietoje dirba gelbėtojai ir medikų komandos. Žmogaus teisių įgaliotinis Kalnų Karabache Gehamas Stepanianas informavo, kad sužeistųjų skaičius viršija 200 žmonių. Pasak jo, daugelio nukentėjusiųjų būklė yra sunki arba labai sunki.

„Medicinos pajėgumų nepakanka žmonių gyvybėms gelbėti. Medicinos aviacija turi veikti labai skubiai, kad išgelbėtų žmones. Labai skubiai, nedelsdama“, – sakė G. Stepanianas.

Rugsėjo 19 d. Azerbaidžanas pradėjo „antiteroristinę“ operaciją prieš tarptautinės bendruomenės pripažintą savo teritoriją – Kalnų Karabachą, o kitą dieną paskelbė ją baigęs.

Rugsėjo 21 d. buvo surengtos Azerbaidžano ir Kalnų Karabacho atstovų derybos dėl tolesnio situacijos sureguliavimo. Azerbaidžanas pažadėjo leisti išvykti iš Karabacho armėnams, kurie sudės ginklus.

Armėnijos užsienio reikalų ministerija kaltina Azerbaidžaną vykdant „etninį valymą“.

Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas dėl Kalnų Karabacho prasidėjo dar 1988 metų vasarį, kai Kalnų Karabacho autonominė sritis, kur gyventojų daugumą sudaro armėnai, pareiškė pasitraukianti iš Azerbaidžano SSR sudėties. 1991 metų rugsėjį autonomijos administraciniame centre Stepanakerte buvo paskelbta, kad įkuriama Kalnų Karabacho Respublika.

2023 09 26 08:31
Spausdinti