Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 25 d.


GRĖSMĖS
Lenkija padidins karių skaičių pasienyje su Baltarusija iki 10 tūkst.
ELTA
Scanpix
Lenkijos kariai.

Lenkijos nacionalinės gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas valstybiniam transliuotojui Lenkijos radijui sakė, kad karių skaičius prie Lenkijos sienos su Baltarusija galiausiai taps panašus į tą, kuris ten buvo 2021 metais.

„Tai bus apie 10 000 karių“, – sakė jis. Pasak M. Blaszczako, 4 000 iš jų teiks paramą pasienio apsaugai, o likusieji 6 000 karių budės. „Šie kariai tobulins savo įgūdžius mūsų šalies rytuose atkurtose įgulose“, – pridūrė M. Blaszczakas.

Pasienyje jau dislokuota apie 2 000 karių ir šimtai policijos bei pasienio apsaugos pareigūnų.

Karių skaičius pasienyje didinamas dėl augančios įtampos, kurią pirmiausia sukėlė migrantų, bandančių kirsti Lenkijos sieną iš Baltarusijos, banga, o pastaruoju metu iš Baltarusijos pusės padaugėjo išpuolių akmenimis, plytomis ir kitais daiktais apmėtant šioje teritorijoje patruliuojančius lenkų pareigūnus. Lenkija taip pat susirūpinusi dėl su Rusija susijusių „Wagner“ samdinių buvimo Baltarusijoje ir Lenkijos oro erdvės pažeidimo incidento, kurį įvykdė baltarusių sraigtasparniai.

Taip pat vis labiau baiminamasi, kad Baltarusijos valdžios institucijos gali bandyti dar kartą pradėti stumti migrantus per sieną ir pakartoti 2021 metų migracijos krizę, kai šimtai žmonių bandė patekti į Lenkiją.

2023 08 10 15:01
Spausdinti