Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gruodžio 6 d.


JUNGTINĖ KARALYSTĖ
Naujuoju JK gynybos sekretoriumi paskirtas G. Shappsas
BNS
Scanpix
Grantas Shappsas.

Naujuoju Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriumi paskirtas Grantas Shappsas, ketvirtadienį pranešė premjero biuras.

Apie tai paskelbta po to, kai Benas Wallace'as oficialiai paliko gynybos sekretoriaus pareigas.

54 metų G. Shappsas, ištikimas premjero Rishi Sunako sąjungininkas vyriausybėje, šiuo metu eina energetikos ir CO2 neutralumo sekretoriaus pareigas.

Šis pokytis vyriausybėje įvyko artėjant visuotiniams JK rinkimams, kurie, kaip manoma, bus surengti kitąmet.

Ketverius metus gynybos ministerijai vadovavęs B. Wallace'as oficialų atsistatydinimo pareiškimą premjerui įteikė anksčiau ketvirtadienį. Apie planus trauktis jis paskelbė praėjusį mėnesį.

B. Wallace'as dirbo gynybos sekretoriumi trijų ministrų pirmininkų vyriausybėse ir atliko svarbų vaidmenį JK teikiant atsaką į Rusijos invaziją Ukrainoje.

Savo atsistatydinimo laiške jis prašė padidinti kariuomenės finansavimą.

„Nuoširdžiai tikiu, kad per ateinantį dešimtmetį pasaulis taps dar nesaugesnis ir nestabilesnis“, – rašė B. Wallace'as R. Sunakui.

„Mes abu esame įsitikinę, kad dabar pats laikas investuoti. Nuo pat įstojimo į kariuomenę esu pasišventęs tarnauti savo šaliai. Tačiau šis atsidavimas man ir mano šeimai turi asmeninę kainą“, – pridūrė jis.

Laiške 53 metų B. Wallace'ui R. Sunakas gyrė jo atsidavimą ir įgūdžius, su kuriais jis stojo priešaky telkiant Vakarų paramą Ukrainai, kovojančiai su Rusijos invazija.

„Jūs garbingai tarnavote mūsų šaliai“, – rašė R. Sunakas ir pridūrė, kad sekretorius „anksčiau nei kiti pamatė, kokie buvo tikrieji Vladimiro Putino ketinimai Ukrainoje“.

„Pradėdamas darbą Gynybos ministerijoje nekantrauju dirbti su drąsiais mūsų ginkluotųjų pajėgų vyrais ir moterimis, kurie gina mūsų šalies saugumą“, – socialiniame tinkle „X“ sakė G. Shappsas.

Jis pridūrė, kad JK toliau „rems Ukrainą kovoje su (Vladimiro) Putino barbariška invazija“.

Praėjusią savaitę G. Shappsas lankėsi Kyjive, kur apžiūrėjo elektrinę, remontuojamą po Rusijos įvykdyto apšaudymo.

2023 08 31 12:12
Spausdinti