Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 9 d.


IZRAELIS
Per „Hamas“ išpuolius žuvusių žmonių Izraelyje skaičius viršijo 1 200
BNS
Unsplash
Izraelio vėliava.

Per palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolius Izraelyje žuvo daugiau kaip 1,2 tūkst. izraeliečių, trečiadienį paskelbė kariuomenės atstovas.

Anksčiau buvo pranešta, kad per išpuolius žuvo daugiau kaip 1 tūkst. žmonių.

„Žuvusiųjų izraeliečių skaičius yra stulbinantys 1 200“, – vaizdo pareiškime sakė Izraelio kariuomenės atstovas pulkininkas leitenantas Jonathanas Conricusas.

Jis nurodė, kad didžioji dauguma aukų yra civiliai.

„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

2023 10 11 08:22
Spausdinti