Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 8 d.


RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Per Rusijos smūgius Rytų Ukrainoje žuvo mažiausiai 7 žmonės, sužeistas dar 81
BNS
Scanpix
Rusijos smūgiai Pokrovsko mieste.

Ukrainos rytuose esančiame Pokrovsko mieste per du Rusijos raketų smūgius, įskaitant į gyvenamąjį namą, žuvo mažiausiai septyni ir sužeistas 81 žmogus, antradienį pranešė pareigūnai.

Pokrovskas yra maždaug už 70 km į šiaurės vakarus nuo Rusijai priklausančio Donecko miesto ir maždaug už 50 km nuo rytinio fronto linijos, kur Maskva teigia stiprinanti pozicijas ir atremianti Ukrainos atakas.

Tarp žuvusiųjų – penki civiliai, gelbėtojas ir karys. Sužeisti 39 civiliai, tarp jų du vaikai, 31 policininkas, septyni gelbėtojai ir keturi kariškiai.

Kaip pranešama, iš viso apgadinta 12 daugiaaukščių pastatų, viešbutis, prokuratūros ir pensijų fondo biurai, vaistinė, dvi parduotuvės, dvi kavinės ir du automobiliai.

Naujienų agentūros AFP korespondentai vietoje matė, kaip gelbėtojai iš penkiaaukščio pastato griuvėsių evakuoja išgyvenusiuosius ir neša sužeistuosius į greitosios pagalbos automobilius.

„Mes atnaujiname griuvėsių griovimo darbus“, – sakė Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka anksti antradienį po to, kai gelbėtojai „buvo priversti sustabdyti darbą nakčiai dėl didelės pakartotinio apšaudymo grėsmės“.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį teigė, kad Maskva smogė gyvenamajam pastatui, ir socialiniuose tinkluose pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip civiliai gyventojai padeda sužeistiesiems, o gelbėtojai tvarko nuolaužas iš pastato, netekusio viršutinio aukšto.

Filmuotoje medžiagoje taip pat matomas antrasis pastatas, kuris atrodė smarkiai apgadintas.

Pokrovske prieš karą gyveno apie 60 000 žmonių.

2023 08 08 11:50
Spausdinti