Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 8 d.


IZRAELIO IR „HAMAS“ KARAS
Visų pagrindinių JT agentūrų vadovai ragina Gazos Ruože paskelbti humanitarinę pertrauką
BNS
YouTube
Gazos Ruožo gyventojai yra apsupti ir atakuojami.

Visų pagrindinių Jungtinių Tautų agentūrų vadovai sekmadienį paskelbė itin retą bendrą pareiškimą, kuriame išreiškė pasipiktinimą dėl civilių aukų skaičiaus Gazos Ruože ir paragino nedelsiant paskelbti humanitarinę pertrauką Izraelio ir palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ kare.

„Jau beveik mėnesį pasaulis sukrėstas ir pasibaisėjęs stebi situaciją Izraelyje ir okupuotoje palestiniečių teritorijoje, nes vis daugėja žuvusių ir nuskriaustų žmonių“, – teigė JT vadovai.

18 organizacijų, įskaitant JT vaikų agentūrą UNICEF, JT Pasaulio maisto programą (WFP) ir Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO), vadovai taip pat atkreipė dėmesį į abiejų pusių aukų skaičių.

Izraelis Gazos Ruožo bombardavimą pradėjo po to, kai spalio 7 d. per sieną įsiveržę „Hamas“ ginkluoti užpuolikai nužudė 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė mažiausiai 240 įkaitų.

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija, kontroliuojama grupuotės „Hamas“, pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šioje palestiniečių teritorijoje žuvo daugiau nei 9,7 tūkst. žmonių, daugiausia moterų ir vaikų.

JT paskelbtame pareiškime sakoma, kad visi Gazos Ruožo gyventojai yra apsupti ir atakuojami, negali gauti būtiniausių prekių, puolami jų namai, slėptuvės, ligoninės ir maldos namai. JT vadovai pridūrė, kad tokie veiksmai nėra toleruojami.

Jie taip pat paragino „Hamas“ paleisti per išpuolį paimtus įkaitus ir pareikalavo, kad abi konflikto pusės laikytųsi savo įsipareigojimų pagal tarptautinę teisę.

Jų teigimu, į Gazos Ruožą turi būti atgabenta daugiau maisto, vandens, vaistų ir degalų, kad būtų suteikta pagalba civiliams gyventojams, nes Izraelis, siekdamas sunaikinti „Hamas“, toliau atakuoja palestiniečių anklavą.

„Reikia nedelsiant paskelbti humanitarinę pertrauką. Praėjo 30 dienų. Užteks. Tai turi liautis dabar“, – nurodoma pranešime.

2023 11 06 07:23
Spausdinti