Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 23 d.


KARAS UKRAINOJE
Voronežo mieste įvesta nepaprastoji padėtis
ELTA
Scanpix
Kaimas Voronežo rajone.

Naktį į antradienį Rusijos mieste Voroneže griaudėjo garsūs sprogimai. Gautomis žiniomis, mieste įvesta nepaprastoji padėtis.

Apie 1 val. 20 min. vietos laiku „Telegram“ kanalai pranešė, kad Šilovo mikrorajone, miesto centre ir Kominterno rajone girdėti sprogimai. Taip pat buvo rašoma apie sprogimą netoli oro uosto, tačiau vėliau šis įrašas buvo ištrintas. Iš viso mieste nugriaudėjo mažiausiai 15 sprogimų.

Vietos gyventojai teigia gatvėse randantys dronų nuolaužų, kai kurių pastatų langus išdaužė sprogimo banga. Internete skelbiamos nuotraukos, kuriose užfiksuotas gaisras daugiaaukščiame name – rusai sako, kad jį sukėlė krintančios drono nuolaužos.

„Telegram“ kanalas SHOT rašo, kad vienas iš dronų taikinių galėjo būti Baltimoro karinis aerodromas, esantis netoli šio namo. Jame dislokuotas Vakarų karinės apygardos 6-osios karinių oro pajėgų ir oro gynybos armijos 105-osios mišriosios aviacijos divizijos 47-asis gvardijos bombonešių aviacijos pulkas (lėktuvai Su-34). Rusijos aerokosminės pajėgos juo naudojasi, atakuodamos Ukrainos teritoriją.

Vėliau Voronežo srities gubernatorius pareiškė, kad Rusijos oro gynyba atmušė Ukrainos dronų ataką. „Preliminariais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra. Užgesintas gaisras vieno daugiabučio namo balkone. Dar dviejuose daugiabučiuose ir keliuose privačiuose namuose išdaužti langai“, – parašė jis.

UNIAN primena, kad metų pradžioje Rusijos raketa nukrito Voronežo srities Petropavlovkos kaime. Galingas sprogimas vieną gatvę pavertė griuvėsiais. Tai įvyko per masinį Ukrainos apšaudymą.

Rusijos gynybos ministerija tada pranešė, kad, lėktuvui skrendant virš kaimo, įvyko „nenumatytas aviacinio šaudmens išmetimas“.

2024 01 16 09:40
Spausdinti