Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


„BALTCAP“ EPOPĖJA
Buvęs „BaltCap“ partneris Š. Stepukonis apklaustas ir yra suimtas
BNS
ELTA
ELTA
Šarūnas Stepukonis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį buvusį įmonės „BaltCap“ partnerį, apie 30 mln. eurų pasisavinimu įtariamą Šarūną Stepukonį leido suimti 14 dienų.

Tai BNS patvirtino teismo atstovas Giedrius Janonis.

„Ikiteisminio tyrimo teisėja prokuroro prašymą tenkino iš dalies ir leido įtariamąjį suimti 14 dienų, šį terminą skaičiuojant nuo įtariamojo sulaikymo dienos – tai yra nuo 2024 metų vasario 10 dienos“, – teigiama G. Janonio atsiųstame komentare.

Š. Stepukonio suėmimo terminas skaičiuojamas nuo šeštadienio, kai jis buvo suimtas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) patalpose Vilniuje, vykdant vasario pradžioje priimtą nutartį. Tarnybos atstovai nekomentuoja, ar tai reiškia, kad vyras pats savarankiškai atvyko į teisėsaugos instituciją.

FNTT nurodė, kad atlikus būtinus procesinius veiksmus, įtariamasis buvo patalpintas į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę.

Anksčiau pranešta, kad Š. Stepukonis buvo sulaikytas, jį apklausė Lietuvos teisėsauga.

„15min“ žiniomis, vyras kurį laiką buvo Ukrainoje. „Verslo žinios“ pranešė, kad Š. Stepukonis šiomis dienomis pats savo noru grįžo į Lietuvą iš Ukrainos.

Teisėsauga buvo paskelbusi buvusio „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerio paiešką.

Š. Stepukonio atžvilgiu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka du ikiteisminius tyrimus. Viename jų jis yra pripažintas įtariamuoju dėl neteisėto daugiau nei 27 mln. eurų pasisavinimo.

Kitas dar 2022 metais nutrauktas ikiteisminis tyrimas, susijęs su 3,9 mln. eurų pervedimu Š. Stepukoniui iš vienos Lenkijos įmonės už neva akcijų pardavimą, buvo atnaujintas praėjusią savaitę.

Šiuo metu sprendžiama, ar šiuos tyrimus sujungti. Abu juos atlieka FNTT, o kontroliuoja Europos prokuratūra.

Bent dalį pasisavintų pinigų Š. Stepukonis, spėjama, pralošė kazino.

Teisėsaugos pareigūnai kol kas neatskleidžia, kokią sumą pralošė Š. Stepukonis, ir ar dalį pasisavintų pinigų jis tebeturi.

2024 02 12 12:58
Spausdinti