Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 23 d.


PREZIDENTO RINKIMAI
Dalyviai rikiuojasi prie lenktyvių dėl prezidento posto starto
BNS
ELTA
Julius Kalinskas/ELTA
Ingrida Šimonytė.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį registravo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) į prezidentus keliamą premjerę Ingridą Šimonytę politinės kampanijos dalyve. I. Šimonytė yra dešimtoji registruota politinės kampanijos dalyvė, ketinanti dalyvauti gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Premjerė I. Šimonytė taip pat pakomentavo opozicijai priklausančių socialdemokratų sprendimą remti dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą.

„Politinių partijų pasirinkimas yra jų pasirinkimas, jos turėtų ir labiausiai aiškintis šiuos pasirinkimus. Man gali visokių klausimų kilti apie vertybes ir įsitikinimus bei derme su tuo, kas yra klasikinė socialdemokratija. Bet tai yra mano nuomonė, kurią aš sau ir pasiliksiu“, – žurnalistams pirmadienį sakė I. Šimonytė.

Savaitgalį Lietuvos socialdemokratų partija išreiškė paramą dabartinio šalies vadovo kandidatūrai artėjančiuose prezidento rinkimuose. Prezidentūra teigia, kad socialdemokratų sprendimas artėjančiuose prezidento rinkimuose paremti dabartinį prezidentą G. Nausėdą yra į valstybės ateitį orientuotas sprendimas.

„Tai svarbus, į valstybės ir jos žmonių ateitį orientuotas sprendimas, akivaizdžiai parodantis, kad Lietuvoje yra stiprių politinių jėgų, kurios renkasi bendradarbiavimą, o ne konfrontaciją, konstruktyvią sprendimų paiešką, o ne konkuravimą vardan konkuravimo“, – rašoma Prezidento komunikacijos grupės atsakyme Eltai.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks šių metų gegužės 12 dieną.

Prezidento rinkimuose politinės kampanijos dalyviais gali registruotis partijos, keliančios kandidatus, arba patys kandidatai, savarankiškai ar partijos teikimu. Politinės kampanijos dalyvių registracija baigsis vasario 19 dieną. Neužsiregistravusieji politinės kampanijos dalyviais rinkimuose dalyvauti negalės.

Politinės kampanijos dalyviais jau registruoti antros kadencijos siekiantis dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamas buvęs sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys Aurelijus Veryga, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas buvęs krašto apsaugos viceministras ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Giedrimas Jeglinskas. Laisvės partija kelia buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, Darbo partija – pirmininko Andriaus Mazuronio kandidatūrą. Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose pranešė ir politinės kampanijos dalyviais registravosi advokatas Ignas Vėgėlė, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, medikas Eduardas Vaitkus, Zenonas Andrulėnas. Sieksiantis prezidento posto pranešė ir naujai susikūrusios partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas, parlamentaras Remigijus Žemaitaitis.

2024 02 05 14:58
Spausdinti