Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


EKONOMINIS SAUGUMAS
G. Landsbergis: turime kurti prievartai atsparesnę ekonomiką
ELTA

Siekdami sumažinti strateginę priklausomybę ir ištaisyti prekybos disbalansą, neturime kito pasirinkimo, kaip tik skatinti tiekimo grandinių diversifikaciją ir didinti ekonominį atsparumą, penktadienį Briuselyje vykstančioje diskusijoje teigė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Lietuva, susidūrusi su ekonomine prievarta, išmoko karčią istorinę pamoką. Nuo pirmųjų atgautos nepriklausomybės dienų Rusija siekė palaužti mūsų ryžtą ekonomine blokada ir kitomis spaudimo taktikomis, tokiomis kaip netikėtas naftotiekių remontas, aukštos dujų kainos, dirbtiniai Lietuvos eksporto ribojimai, krovinių gabenimo kliūtys.

Dėl šių priežasčių mūsų pastangos buvo sutelktos į ilgalaikes strategijas, skirtas pagerinti ekonominį atsparumą, stiprinti energetinį saugumą ir diversifikuoti eksporto rinkas“, – pranešime spaudai cituojamas G. Landsbergis.

Ministras pabrėžė, kad norint užtikrinti Indijos–Ramiojo vandenynų regiono klestėjimą reikia kurti atsparesnę ekonomiką, kuri yra mažiau pažeidžiama prievartos ir kitų iššūkių.

G. Landsbergis taip pat pristatė Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją bei veiksmų planą, kuriuo siūlo šio regiono šalims kartu dalyvauti tarptautinių formatų iniciatyvose dėl taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos stiprinimo.

„Lietuva neseniai priėmė pirmąją Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją ir yra tvirtai pasiryžusi naudotis naujomis galimybėmis regione, ypač tokiuose sektoriuose kaip elektronika, biotechnologijos, lazeriai ir atsinaujinanti energija. Be to, sustiprinome savo diplomatinį buvimą atidarydami ambasadas Australijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre ir prekybos atstovybę Taipėjuje“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis penktadienį ir šeštadienį dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

2024 02 02 14:18
Spausdinti