Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


SANTYKIAI SU RYTŲ KAIMYNAIS
G. Landsbergis užsimena apie visišką sienų su Rusija ir Baltarusija uždarymą, bet tikisi, kad to neprireiks
ELTA
Dainius Labutis/ELTA
Pasienis su Baltarusija.

Nacionalinei saugumo komisijai (NSK) siūlant uždaryti Raigardo ir Lavoriškių pasienio su Baltarusija kontrolės punktus, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina įsivaizduojantis, kokiomis sąlygomis galėtų būti visiškai uždarytos sienos tiek su kaimyne rytuose, tiek su Rusija. Tačiau jis tikisi tokių aplinkybių neišvysti.

„Įsivaizduoju sąlygas, kokiomis tai gali atsitikti, ir labai noriu tikėtis, kad jų neteks išvysti“, – trečiadienį žurnalistams teigė G. Landsbergis.

Jis tikino apie galimą sprendimą uždaryti du Baltarusijos pasienio kontrolės punktus (PKP) informavęs šalis kaimynes iš anksto. G. Landsbergis tikisi, kad valstybės partnerės prieš priimdamos panašaus pobūdžio sprendimus taip pat Lietuvą informuos iš anksto.

„Mes nuolat informuojame partnerius apie net galimus priimti sprendimus, tol, kol jie nėra įtvirtinti ar priimti, dar tik diskutuojant. Esame įkūrę ir turime koordinacinius kanalus su Baltijos valstybėmis, Lenkija ir Suomija. To paties tikimės ir iš kolegų priimant tokius sprendimus, nes nuo jų keičiasi srautai vienoje ar kitoje valstybėje“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Esame informavę, pabrėžę, kokiais motyvais, kokie sprendimai, kodėl, ką tai gali lemti ir ką toliau darysime bei t. t. Apie visa tai informuojama“, – pabrėžė jis.

Antradienį posėdžiavusi NSK siūlo uždaryti dar du Baltarusijos pasienio kontrolės punktus. Vyriausybei teikiamas siūlymas nuo šių metų kovo 1-osios stabdyti pėsčiųjų, dviratininkų, kito transporto ir prekių judėjimą Lavoriškių ir Raigardo PKP.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio laikinai uždaryti Šumsko ir Tverečiaus PKP.

Šiuo metu Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje veikia vienas PKP, Latvijos pasienyje – du, o Lietuvos pasienyje – keturi.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė vasaros pabaigoje buvo užsiminusi apie svarstymus dėl Lavoriškių ir Raigardo PKP uždarymo, tačiau jie, anot politikės, tuo metu nebuvo formalūs.

2024 02 07 12:45
Spausdinti