Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


ČEKIŲ SKANDALAS
Į STT akiratį pakliuvo buvęs Alytaus meras A. Vrubliauskas: pareikšti įtarimai dėl lėšų pasisavinimo
ELTA
Marius Morkevičius/ELTA
Algirdui Vrubliauskui pareikšti įtarimai.

Buvusiam Alytaus merui Algirdui Vrubliauskui Specialiųjų tyrtimų tarnyba (STT) pareiškė kaltinimus dėl piktnaudžiavimo savivaldybės lėšomis.

Pasak STT, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo Alytaus rajono savivaldybės tarybos narių piktnaudžiavimo savivaldybės lėšomis, konservatoriui A. Vrubliauskui įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo bei jų panaudojimo.

Nurodoma, kad buvęs Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas, kaip tarybos narys, turėjo teisę gauti išmokas patirtoms išlaidoms, vykdant tarybos nario veiklą, apmokėti.

Tyrimo duomenimis, įtariamasis, vykdydamas individualią veiklą, patirtas kuro ir transporto priemonių remonto išlaidas galimai deklaruodavo ir kaip išlaidas, susijusias su tarybos nario veikla.

2019–2023 metų laikotarpiu, kaip įtariama, jis, siekdamas gauti kompensacijas dėl neva patirtų išlaidų, Alytaus rajono savivaldybės administracijai pateikdavo suklastotus finansinius dokumentus. Tokiu būdu jis padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei ir apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas lapkričio viduryje A. Vrubliausko narystę partijoje nusprendė stabdyti.

Pavasarį visuomenininkui A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

STT jau yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl Vilniaus miesto, Kauno miesto, Šiaulių miesto, Kauno rajono, Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Ignalinos, Jonavos, Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Ukmergės, Pasvalio, Prienų rajonų bei Kretingos, Utenos ir Birštono savivaldybių.

2024 01 04 15:07
Spausdinti