Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


SOCIALINĖ APSAUGA
M. Navickienė: vidutiniškai pajamos didėja 12 proc.
ELTA
Žygimantas Gedvila/BNS
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės teigimu, šiemet Lietuvos namų ūkių pajamos vidutiniškai augs 62 eurais, o minimali mėnesinė alga (MMA) sieks 924 eurus.

„Lyginant sausį su pernai sausiu, namų ūkių pajamos turėtų augti 62 eurais. Vidutiniškai pajamos didėja 12 proc. Ir viršys laukiamą infliaciją mažiausiai 4 kartus, nes kol kas Finansų ministerijos planuojama infliacija yra 2,8 proc.“ – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje antradienį žurnalistams teigė M. Navickienė.

Nurodoma, jog nuo Naujųjų didinamas ir neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) – jis sieks 747 eurus. Tuo metu vidutinė senatvės pensija didės nuo 542 eurų iki 605 eurų, o vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu – nuo 575 iki 644 eurų. Vienišo asmens išmoka nuo Naujųjų sieks 38 eurus, pažymi ministrė.

„Jau vasarį žmonės turėtų gauti didesnius atlyginimus, o sausį, iki 26 d. – padidėjusias pensijas ir kitas išmokas“, – teigė ministrė.

M. Navickienė taip pat pabrėžė, jog didžiausią teigiamą poveikį pajus tie žmonės, kurių skurdo rizikos lygis šiuo metu yra didžiausias – senjorai, vieniši asmenys, vieniši tėvai, žmonės su negalia.

„Vienišo pensinio amžiaus asmens, turinčio būtinąjį stažą ir gaunančio vidutinę senatvės pensiją, pajamos per trejus metus, jeigu lyginame nuo 2021 m., didėja apie 55 proc., pensinio amžiaus asmenų porai – apie 47 proc. Šeimos, auginančios tris vaikus, kai abu suaugę dirba už minimalų mėnesinį atlyginimą, pajamos per trejus metus didėja 43 proc.“ – nurodoma SADM pranešime žiniasklaidai.

Socialinės išmokos, palyginti su 2021 m., šiemet didės 38 proc.

Primenama, jog šiemet bazinė socialinė išmoka siekia 55 eurus, šalpos pensijų bazė – 197 eurus, tikslinių kompensacijų bazė – 165 eurus, valstybės remiamų pajamų dydis siekia 176 eurus.

Gaunančiųjų socialinę paramą Lietuvoje – virš 60 tūkst.

Didėjančioms pajamoms iliustruoti ministerija taip pat pristato socialinę paramą gaunančių namų ūkių portretus ir kaip šiemet keisis šių gyventojų pajamos. Pasak SADM, vienišo pensinio amžiaus asmens, turinčio būtinąjį stažą ir gaunančio vidutinę senatvės pensiją, pajamos per mėnesį šiemet sieks 682 eurų ir iš viso didės 11,9 proc., skaičiuoja ministerija. Taip pat primenama, jog toks asmuo turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, socialinį būstą ar būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją.

Tuo metu šeimoje, auginančioje tris vaikus, kai abu suaugę gauna MMA – 2024 m. tokios šeimos pajamos didės 12 proc. ir sieks 1876 eurus. Be to, namų ūkis turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, nemokamą mokinių maitinimą, piniginę paramą mokinio reikmenims, socialinį būstą ar būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją, paramą produktais ir prekėmis, atsiskaitant su socialine kortele iš Materialinio nepritekliaus mažinimo programos lėšų.

Vienišos mamos ar tėčio, auginančio 2 vaikus ir uždirbančio MMA, pajamos šiemet sieks beveik 1119 eurų ir bus 12 proc. didesnės, nei pernai sausį, kai jos buvo 998 eurai, skelbia ministerija. Nurodoma, jog šeimos pajamas didins padidėjęs darbo užmokestis į rankas, vaiko pinigai, socialinė pašalpa – iš viso šeima gaus 121 euru daugiau. Pažymima, jog toks namų ūkis taip pat turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, nemokamą mokinių maitinimą, piniginę paramą mokinio reikmenims, socialinį būstą ar būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją, paramą produktais ir prekėmis, atsiskaitant su socialine kortele iš Materialinio nepritekliaus mažinimo programos lėšų.

Kaip skelbia SADM, šiuo metu Lietuvoje vienokią ar kitokią socialinę paramą gauna per 60 tūkst. gyventojų.

2024 01 16 12:37
Spausdinti