Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


RINKIMAI 2024
R. Šimašius dalyvaus Europos Parlamento rinkimuose
BNS
Dainius Labutis/ELTA
Remigijus Šimašius eis į EP rinkimus.

Buvęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius ketvirtadienį pranešė grįžtantis į aktyvią politiką ir dalyvausiantis šiemet vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

„Praėjusius metus atsitraukęs nuo aktyvios politikos dar labiau pamačiau, kaip joje trūksta kompetencijos, tikro žmogiškumo ir atsakingos lyderystės“, – feisbuke rašė R. Šimašius.

„Jau nebe politiko statusu teko dalyvauti susitikimuose, per kuriuos mano nerimas, ar Europa tvirtose bei teisingos rankose, deja, tik išaugo. Tai, ką turime, neišsisaugos savaime, o tai, ko dar neturime, nesusikurs savaime“, – teigė jis.

R. Šimašius teigė, kad EP siektų Europos Sąjungos (ES) konkurencingumo globalioje ekonomikoje, miestų tvarumo ir žalumo bei būtų ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos balsu.

Vienas iš Laisvės partijos įkūrėjų R. Šimašius Vilniaus mero pareigas ėjo dvi kadencijas, 2015–2023 metais.

Pernai vykusiuose savivaldos rinkimuose jis kandidatavo tik į tarybos narius ir buvo išrinktas, vėliau įsidarbino dviejuose analitiniuose centruose.

Savivaldybės tarybos nario ir Europos Parlamento nario pareigos yra nesuderinamos, todėl jeigu būtų išrinktas į EP, R. Šimašius turėtų atsisakyti kurio nors iš mandatų.

Laisvės partija šią savaitę pradėjo registraciją kandidatų į EP sąrašo reitingavimui.

Sąrašą reitinguoti galės ne tik partijos nariai, bet ir visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų, nepriklausantys jokiai kitai politinei partijai ar komitetui, bet palaikantys ir pritariantys Laisvės partijos vertybėms bei veiklai. Tam jie turės užsiregistruoti.

Registracija bus vykdoma iki sausio 12 dienos, pats reitingavimas vyks sausio 15–17 dienomis. Galutinis EP kandidatų sąrašas bus tvirtinamas per partijos suvažiavimą sausio 20 dieną.

2024 01 04 10:50
Spausdinti