Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 6 d.


COVID-19
Seime – siūlymas parlamentarus į Seimo rūmus pandemijos metu įleisti tik su galimybiu pasu
BNS
Fotobankas
J. Razma.

Seimo pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma siūlo parlamentarus į Seimo rūmus per pandemiją įleisti tik su galimybių pasu.

J. Razma registravo Seimo statuto pataisą, kad dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės paskelbus ekstremaliąją situaciją arba karantiną, Seimo narys į Seimo rūmus įeiti gali tik „pateikęs dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams“.

„Įstatyme būtų nustatyta tvarka, kad Seimo nariai, kaip ir visi piliečiai, turėtų laikytis ekstremalios situacijos metu operacijų vadovo nustatytų reikalavimų. Visi turim laikytis bendros tvarkos ir ta tvarka nėra išskirtinai sunki Seimo nariams, daugelis darbuotojų, kurie nori patekti į patalpas, į darbus, jeigu nėra pasiskiepiję, turi pasidaryti testą“, – BNS sakė J. Razma.

Seimo pirmasis vicepirmininkas teigė, jog jo siūloma tvarka neturėtų „kažkaip esmingai sutrukdyti Seimo nariui atlikti pareigą“, nes ir pasisakantys prieš skiepus galėtų patekti į Seimą, tik turėtų pasidaryti testą – kaip ir visi žmonės.

„Net tas Seimo narys, kuris yra keisto protesto prieš skiepus (atstovas), jis gali atlikti testą, kaip numatyta operacijų vadovo ir Vyriausybės teisės aktuose, ir įeiti į Seimo rūmus“, – pažymėjo J. Razma.

Seimo valdybos sprendimu nuo rugpjūčio pabaigos į Seimą darbuotojams ir lankytojams galima įeiti tik su galimybių pasu, tačiau Seimo nariams taikoma išimtis. Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios padėties taip pat nustatyta, kad nuo rugsėjo 13 dienos norint patekti į daugumą viešųjų patalpų reikalaujama galimybių paso.

Pagal J. Razmos siūlymą Seimo statute būtų įrašyta, kad jei Seimo narys negali dalyvauti Seimo rūmuose vykstančiame Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, nes nepateikia nurodyto dokumento, laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Taip pat pandemijos metu Seimo narys rinkėjus į susitikimus uždarose patalpose galėtų kviesti tik tuo atveju, jeigu „turi dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams“.

Savo pataisą J. Razma aiškina tuo, kad šiuo metu Seimo narių patekimui į Seimo rūmus, susitikimams su rinkėjais nėra nustatyta specialių reikalavimų, kurie užtikrintų „saugias Seimo narių bei kitų Seimo rūmuose dirbančių asmenų darbo sąlygas“.

„Projektu siekiama pašalinti šias teisinio reguliavimo spragas“, – rašo J. Razma pataisos aiškinamajame rašte.

Seimo valdybai svarstant tvarką dėl galimybių paso reikalavimo iš lankytojų ir darbuotojų buvo aptarta galimybė jo reikalauti ir iš parlamentarų, tačiau konstatuota, kad valdyba neturi įgaliojimų parlamentarams užverti durų į jų darbo vietą.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tuomet teigė, kad pagal Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadą tokia tvarka dėl Seimo narių galėtų būti nustatoma tik pakeitus Seimo statutą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 25 13:50
Spausdinti