Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 28 d.


KRAŠTO GYNYBA
V. Rupšys nesutinka su kritika dėl tankų pirkimo: į krašto apsaugos stiprinimą žiūrime kompleksiškai
ELTA
Julius Kalinskas/ELTA
Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys nesutinka su sprendimą steigti tankų batalioną kritikuojančiais politikais, kurie ragina šiuos resursus panaudoti stiprinant oro gynybą.

„Jeigu dabar kažkas kalba, kad nepirkite ugnies ir manevro, o pirkite oro gynybą, tai kas iš to – aš ginsiuosi, priešas galės priartėti žeme ir nieko nepadarysime. Reikia žiūrėti kompleksiškai į tai. Čia yra principai, metodikos, galų gale, mes to mokėmės ir pritaikome tai dabar“, – „Žinių radijui“ teigė V. Rupšys.

„Negalima kalbėti labai primityviai, kad nusipirkime tai, o nepirkime to. Mes galime į prekybcentrį nuėję sakyti, kad šiandieną pirksiu makaronus, bet nepirksiu kitų kruopų, nes man toks poreikis yra. Karyboje to nėra“, – akcentavo jis.

Visgi kariuomenės vadas pabrėžia, kad pagrindinis prioritetas, jo įsitikinimu, yra sausumos pajėgumų stiprinimas.

„Pagrindinis prioritetas yra sausumos pajėgumo, karinės parengties ir karinės galios stiprinimas. Tai yra pėstininkų brigados vystymas nuo lengvosios iki vidutinės, tai yra aprūpinimas šarvuota technika, pėstininkų kovos mašinomis“, – sakė V. Rupšys, pažymėdamas, kad norint turėti kontratakos galimybę, reikia apsirūpinti pėstininkų kovos mašinomis ir tankais.

Kariuomenės vadas taip pat apgailestauja, kad diskusijoje dėl šalies gynybos stiprinimo karinius patarimus dažnai dalina nekompetentingi asmenys.

„Dabar yra įdomiai, kai mes turime diskutuoti apie karinį patarimą su tais, kurie nelabai įgalūs kalbėti apie karinį patarimą. Ir kažkokia gaunasi sumaištis. Ir visuomenė, aš bijau, kad toje sumaištyje yra ne tiek pasimetusi, kiek išsigandusi“, – sakė jis.

Antradienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba (VGT) nutarė, kad formuojamai Lietuvos kariuomenės divizijai bus perkami vokiški tankai „Leopard“.

Visgi dalis politikų teigia, kad šiuos resursus geriau reikėtų nukreipti oro gynybos stiprinimui.

2024 01 25 10:04
Spausdinti