Meniu
Prenumerata

sekmadienis, sausio 5 d.


NAUJA PROGRAMA
Dirbtinis intelektas ir globalizacija keičia programuotojų pasaulį
The Economist
Shutterstock
Dirbtinio intelekto taikiklyje.

Atpigs ne tik kodas, bet ir patys programuotojai

Programinės įrangos kūrėjų pasaulyje vyksta du dideli pokyčiai. 2022 m., kai buvo pristatytas „ChatGPT“, įvairių įmonių vadovai puolė ieškoti būdų, kaip pasitelkti generatyvinį dirbtinį intelektą (DI) savo reikmėms. Dauguma šių pastangų beveik nieko nedavė. Išskyrus programavimą. Kaip rodo apklausos, programuotojams generatyvinis DI atrodo toks naudingas, kad jį naudoja jau apie du penktadalius šių specialistų.

IQ redakcija rašo apie verslą, politiką, kultūrą ir kitus svarbiausius visuomenės reiškinius. Mes kuriame kokybišką ir išskirtinį turinį. Kviečiame mus palaikyti prenumeruojant mūsų žurnalą sau ar jums artimiems žmonėms mūsų prenumeratos svetainėje https://prenumeratoriai.lt/. Užsisakiusiems žurnalą metams – visas turinys iq.lt svetainėje nemokamas.

Programuotojų profesija keičiasi ir kitu aspektu. Vis daugiau pasaulio inžinierių yra iš besivystančių rinkų. Standartinės programuotojo apibrėžties nėra, bet vienas būdų įvertinti šį rodiklį yra pažvelgti į populiarios programinio kodo saugojimo ir dalijimosi juo platformos „GitHub“ naudotojus. 2020 m. skurdesnėse šalyse gyvenančių naudotojų skaičius viršijo turtingųjų pasaulio šalių naudotojus. Remiantis tuo pačiu rodikliu prognozuojama, kad per kelerius ateinančius metus Indija aplenks JAV ir taps didžiausiu pasaulyje programuotojų telkiniu (žr. 1 grafiką).

2024 11 29 06:45
Spausdinti