Meniu
Prenumerata

sekmadienis, sausio 29 d.


UKRAINOS ATSTATYMAS
A. Armonaitė: laukiame pasiūlymų dėl draudimo Ukrainą atstatančiam verslui
BNS
Scanpix
Kupjansko regionas, Ukraina.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, jog laukiama draudimo įmonių pasiūlymų dėl schemų verslui, planuojančiam padėti atstatyti Ukrainą.

„Laukiame pasiūlymų, kokios galėtų draudimo schemos, kaip atrodyti, mes esame atviri. Procesai vyksta, yra tariamasi, Ukrainoje vyksta karas ir gal ne į visus klausimus mes šiandien galime turėti atsakymus“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministrė.

„Mes dar turime pamąstymų, kaip sukurti draudimo mechanizmus, bet reikia klausti ir draudimo įmonių“, – pridūrė ji.

Lietuva yra suplanavusi keturis projektus Ukrainoje, šią savaitę paskelbtas mobilios gyvenvietės Borodiankoje statybų rangovo konkursas.

„Yra nuomonių, jog galbūt, kol karas vyksta, nereikia vykdyti atstatymo darbų, bet iš tikrųjų jie labai svarbūs, nes jei matome, kad miestelyje yra kanalizacijos problemų, tai jos yra šiandien ir taikos nelauks. Tuos darbus reikia planuotis suprantant, kad vyksta karas, yra tam tikrų apribojimų, procesai dėliojasi pagal aplinkybes“, – sakė A. Armonaitė.

„Žinia yra verslui paprasta – yra konkretūs projektai, nebūtinai vien Lietuvos verslas, gal ir Ukrainos verslas dalyvaus“, – teigė ji.

Gegužę ministrė teigė, kad Vyriausybė galėtų kompensuoti Lietuvos verslo, planuojančio padėti atstatyti Ukrainą, technikos ir žmonių draudimo išlaidas.

Lietuva taip pat numato padėti statyti mokyklą Borodiankos miestelyje, prisidės prie Kyjivo tilto atstatymo, Irpinės vaikų darželio statybų.

2022 11 09 14:26
Spausdinti