Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 3 d.


TECHNOLOGIJOS
„Teltonikos“ savininkas A. Paukštys: derybos su Taivano partneriais sunkios
BNS
Lukas Balandis/BNS
A. Paukštys.

Daiktų interneto prietaisų gamybos grupė „Teltonika IoT Group“ derasi su neįvardijama Taivano bendrove dėl bendro projekto Lietuvoje, tačiau nei galimų partnerių, nei projekto pobūdžio grupės savininkas kol kas neatskleidžia.

Pasak „Teltonikos“ įkūrėjo ir prezidento Arvydo Paukščio, derybos su taivaniečiais kol kas vyksta sunkiai, todėl bendrovė neatmeta, kad pasirinks kitus partnerius arba prašys Vyriausybės pagalbos derantis su Taivano atstovais.

„Derybos yra labai sunkios, kai tu deriesi su viena šalimi, todėl mes deramės ne su viena šalimi. Yra ir Europoje, Belgijoje, kompanija, kuri greitai pas mus atvažiuos derybų. Kai su keliais deriesi, gali pavykti, jeigu derėtumės su vienu, ko gero, nepavyktų“, – BNS sakė A. Paukštys.

„Su Taivanu yra problema, kad jie jokių technologijų neperduoda, čia (bendras „Teltonikos“ ir Taivano projektas – BNS) būtų labai didelė išimtis, jeigu jie perduotų. Verslui jie tikriausiai tokių technologijų neperduotų. Jeigu Vyriausybė išsiderės ar padės mums derėtis, tai gal išsiderėsim. Nežinau“, – pridūrė jis.

Verslininkas nenorėjo atskleisti nei projekto apimties, nei kitų jo detalių, taip pat neįvardijo galimų partnerių.

„Taivanas irgi skaito žinias. Negaliu (sakyti – BNS). Pabaikim jį – tada“, – sakė „Teltonikos“ savininkas.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė BNS taip pat neatviravo apie galimą bendrą „Teltonikos“ ir Taivano projektą.

„Atskirai mes jau dirbame su konkrečiais projektais – tiek su „Teltonika“, tiek su kitomis įmonėmis. Kadangi tai yra komercinės paslaptys, įmonių tarpusavio santykiai – lietuviškų su taivanietiškomis, aš negaliu komentuoti detalių“, – praėjusį penktadienį Molėtuose BNS sakė ministrė.

Taivano delegacija šių metų kovą lankėsi „Teltonikos“ gamykloje Vilniuje, kur aptarė galimą bendradarbiavimą. A. Paukštys tuomet sakė, jog tikisi bendradarbiauti su Taivanu puslaidininkių lustų gamybos srityje. Anot jo, per dešimt metų „Teltonika“ žada sukurti lustų projektavimo ir surinkimo centrą bei gamyklą ir gaminti apie 100 mln. gaminių per metus.

„Teltonikos“ grupė iki 2031 metų į lustų gamybos pramonę ir kitus projektus Lietuvoje planuoja investuoti apie 3,7 mlrd. eurų bei sukurti 8 tūkst. darbo vietų.

2022 10 24 09:51
Spausdinti