Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.

Aktualijos
MIGRANTAI
VRM: susiformavo naujas neteisėtų migrantų kelias per Maskvą
Pastarosiomis dienomis nuslūgęs iš Baltarusijos į Lietuvą patekti bandančių neteisėtų migrantų srautas neturėtų klaidinti, kad ataka baigėsi, – yra susiformavęs naujas neteisėtų migrantų kelias per Maskvą, sako Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Viešojo saugumo politikos grupės vadovas Darius Domarkas.
Verslas
RYTŲ KAIMYNĖS
Tranzito koridorių praradusi Lietuva: vieni laukia karo baigties, kiti ieško galimybių
Lietuva per itin trumpą laiką prarado konkurencinį pranašumą kaip tranzito tarp Rytų ir Vakarų koridorius, o įvairios logistikos grandys šią netektį išgyvena skirtingai – vieni laukia karo pabaigos ir ekonominių ryšių su Rusija ir Baltarusija atkūrimo, kiti įžvelgia naujų galimybių bei didesnę integraciją į Vakarus.
Aktualijos
BALTARUSIJA
A. Anušauskas: karinės pratybos Baltarusijoje tiesioginės grėsmės Lietuvai nekelia
Neskelbtos karinės pratybos Baltarusijoje tiesioginės grėsmės Lietuvai nekelia, teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Pasaulis
NETEKTIS
Mirė pirmasis nepriklausomos Baltarusijos vadovas S. Šuškevičius
Pirmasis nepriklausomos Baltarusijos vadovas Stanislavas Šuškevičius, kartu su Rusijos ir Ukrainos lyderiais 1991-aisiais pasirašęs sutartį dėl Sovietų Sąjungos panaikinimo, mirė būdamas 87 metų, pranešė jo žmona.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Baltarusija pradėjo iš anksto neskelbtas karines pratybas
Maskvos sąjungininkė Baltarusija, turinti bendrą sieną su Ukraina, trečiadienį pradėjo iš anksto neskelbtas karines pratybas savo kariuomenės reagavimo pajėgumams išbandyti, paskelbė baltarusių Gynybos ministerija.
Aktualijos
ASTRAVO ATOMINĖ ELEKTRINĖ
VSD: „Rosatom“ ir Minskas slepia informaciją apie tikrąją situaciją AE
Baltarusija ir Rusijos branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“ nuolat slepia informaciją apie tikrąją situaciją Astravo atominėje elektrinėje (AE), kurios statyba tęsiama nepaisant besikartojančių įrangos defektų, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD).
Aktualijos
ŽVALGYBA LIETUVOJE
VSD: pernai nustatyta iki 10 Lietuvoje veikusių rusų, baltarusių ir kinų žvalgybininkų
Praėjusiais metais užsienio žvalgybos ir saugumo tarnybos bandė užmegzti ryšį su daugiau kaip 100 Lietuvos piliečių, nustatyta iki dešimt asmenų, vykdžiusių nedeklaruotą žvalgybinę veiklą, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD).
IQ Tema
BALTARUSIJA
V. Putino spąstuose
Aliaksandras Lukašenka su kaupu grąžina skolą Kremliui už režimo išlaikymą. Tačiau tai gali pražudyti jį patį. Baltarusijos sienos Rusijos kariuomenei buvo
Aktualijos
PABĖGĖLIAI LIETUVOJE
Pirmą kartą per pusantro mėnesio nefiksuota bandymų neteisėtai patekti į Lietuvą
Pirmą kartą per pusantro mėnesio Lietuvos pasieniečiai nefiksavo nė vieno bandymo neteisėtai patekti į Lietuvą iš Baltarusijos, penktadienį pranešė Valstybės
Pasaulis
KARO PASEKMĖS
ERPB: Rusijos ekonomika 2022-aisiais sunyks 10 proc., Ukrainos – 20 proc.
Rusijos karas Ukrainoje ir Vakarų sankcijos smogs agresorės ir jos sąjungininkės Baltarusijos ekonomikoms, tačiau labiausiai susitrauks Ukrainos ūkis, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, cituodama ištraukas iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (EBPB) naujausios apžvalgos.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
A. Bilotaitė ragina pašalinti Rusiją ir Baltarusiją iš Interpolo
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ragina Rusiją ir Baltarusiją išmesti iš tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos – Interpolo.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
FNTT: Lietuvoje dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai įšaldyta 13 mln. eurų
Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Baltarusijai ir Rusijai Lietuvoje jau įšaldyta per 13 mln. eurų vertės lėšų bei kito turto, skelbia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Pasaulis
RUSIJOS KARIUOMENĖ
D. Petraitis: Baltarusijos kariuomenė verčiama į Rusijos karinę apygardą
Tai, kas nuo metų pabaigos vyksta prie Ukrainos sienų – tiesioginė strateginių karinių pratybų „Zapad 21“ („Vakarai 21“) pasekmė. „Rusijai reikėjo parodyti savo svarbą pasaulyje, todėl, mano manymu, pratybos „Zapad 21“ buvo skirtos politiniam šantažui“, – interviu IQ teigė karinis ekspertas, studijų apie Rusijos armiją autorius Daivis Petraitis. Su juo kalbėjosi Evaldas Labanauskas.
Pasaulis
SANKCIJOS
ES susitarė dar sugriežtinti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai
Europos Sąjungos šalys susitarė įtraukti daugiau Rusijos oligarchų ir pareigūnų į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą, taip pat sugriežtinti kriptovaliutų kontrolę ir suvaržyti jūrų transporto sektorių dėl Maskvos karo Ukrainoje, trečiadienį pranešė diplomatai.
Pasaulis
DERYBOS
Kremlius: Rusija pasirengusi tęsti derybas su Ukraina
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusijos delegacija pasirengusi tęsti derybas su Ukraina, Maskvos invazijai į šią provakarietišką šalį įžengus į septintą dieną.
ŽYMA
BALTARUSIJA