Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 23 d.


Pasaulis
AFRIKA
JAV pralaimėjimas Nigeryje atneša pergalę Rusijai
Po 12 metų trukusio susitarimo dėl JAV karių dislokavimo ir daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių investicijų Vašingtonas turi pripažinti pralaimėjimą – Nigeris susitarimą nutraukė, ir amerikiečių kariams duoti keli mėnesiai iš šalies pasitraukti. Jų vietą užima rusai, kurių didelė dalis yra buvę „Wagner“ samdiniai.
Pasaulis
ĮTAMPA ARTIMUOSIUOSE RYTUOSE
Ar JAV galėtų įsitraukti į dar vieną konfliktą Artimuosiuose Rytuose?
Po to, kai balandžio 1 d. Izraelis smogė Irano konsulatui Damaske, Sirijoje, per kurį žuvo trylika asmenų, įskaitant ir aukšto rango Irano diplomatinių ir karinių pareigūnų, Iranas prisiekė atsakyti Izraeliui. Iš žvalgybos institucijų, Europos ir JAV diplomatinių atstovybių sklinda žinutės – atakos laukiama per porą artimiausių dienų. Ar JAV galėtų įsitraukti į bręstantį dar vieną konfliktą Artimuosiuose Rytuose?
Aktualijos
KETVIRTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Trijų jūrų iniciatyvos šalys Vilniuje, J. Bideno raginimai JAV Atstovų Rūmams ir kitos dienos naujienos
Svarbiausių balandžio 11-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Dėmesio centre – Trijų jūrų iniciatyvos šalys Ketvirtadienį Vilniuje vyksta Trijų jūrų iniciatyvos
Pasaulis
JAV PARAMA UKRAINAI
J. Bidenas ragina balsuoti dėl milijardinio pagalbos paketo Ukrainai
„Dauguma demokratų ir respublikonų tvirtai remia Ukrainą. Dabar turėtų būti balsuojama“, – ragindamas neabejoti balsavimo būtinybe dėl milijardinės pagalbos Ukrainai
Pasaulis
JAV
Baltimorės uostą žadama dalinai atverti balandžio pabaigoje (J. Bidenas lankėsi tilto griūties vietoje; atnaujinta)
Kovo pabaigoje įsirėžus krovininiam laivui griuvusio Francis\'o Scotto Key tilto (JAV) nuolaužų blokuojamas Baltimorės uostas turėtų būti dalinai atvertas balandžio pabaigoje, praneša JAV Armijos inžinierių korpusas.
Aktualijos
PENKTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Instruktoriai Ukrainoje, NATO raminimas, J. Bideno raginimai ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių balandžio 5-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Reiktų tik oro gynybos ir Lietuvos instruktoriai galėtų pradėti mokomąsias misijas Ukrainoje Prancūzijos
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
„No Labels“ traukiasi iš JAV prezidento rinkimų kovos
„No Labels“ organizacija, siekusi dalyvauti JAV prezidento rinkimuose su nepriklausomu kandidatu ir iki šiol užsitikrinusi vietą 19 valstijų balsalapiuose, traukiasi iš kovos, praneša amerikiečių dienraštis „The Wall Street Journal“.
Pasaulis
IZRAELIS IR „HAMAS“
J. Bidenas griežtai paragino B. Netanyahu siekti paliaubų Gazos Ruože
Ketvirtadienį JAV prezidentas Joe Bidenas, telefonu kalbėdamas su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu, griežtai paragino Izraelį siekti paliaubų kovų nualintame ir humanitarinę krizę patiriančiame Gazos Ruože.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
Nepriklausomas kandidatas R. F. Kennedy Jaunesnysis ketina sujaukti demokratams rinkimų planus
Pradžioje kaip Demokratų partijos, vėliau nepriklausomu pasiskelbęs kandidatas į JAV prezidentus Robertas F. Kennedy Jaunesnysis gali sulaukti pritarimo rinkėjų, kurie labiausiai nelaukia potencialios pakartotinės Donaldo Trumpo ir Joe Bideno kovos.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Prezidento ir pranešėjo istorijos tęsinys, kodėl JAV ribotai remia Ukrainą ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių kovo 27-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Prezidento ir pranešėjo istorija tęsiasi Pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją kelis mėnesius nagrinėjusi parlamentinė
Pasaulis
SOTU
J. Bideno metinė kalba virto rinkimine: apžvelgtos kadencijos sėkmės, pažerta pažadų ir sukritikuotas „pirmtakas“
Kovo 7 d. vakarą JAV prezidentas Joe Bidenas sakė metinę kalbą (angl. State of the Union) JAV Kongrese. Ekspertų teigimu, ši kalba yra svarbiausia per visą jo kadenciją ir gali tapti vienu iš lemiančių veiksnių prieš lapkričio mėnesį laukiančius prezidento rinkimus, kur kova tarp jo ir vieno iš Respublikonų partijos kandidatų Donaldo Trumpo darosi vis labiau neišvengiama.
Pasaulis
IZRAELIO IR „HAMAS“ KARAS
JAV ketina Gazos Ruože kurti laikiną uostą humanitarinei pagalbai teikti
Ketvirtadienį prieš svarbiausią JAV prezidento Joe Bideno kalbą metuose – State of the Union – Baltieji rūmai išplatino žinią, kad JAV ketina įrengti uostą Gazos Ruože, skirtą humanitarinei pagalbai teikti.
Komentarai
KOMENTARAS
Ko tikėtis iš J. Bideno „State of the Union“ kalbos?
Kovo 7 d. vakarą JAV pezidentas Joe Bidenas tradiciškai kreipsis į Kongresą. Sunku tikėtis, kad šių metų State of the Union kalboje JAV prezidentas pasakys kažką išskirtinio – rudenį vyksiantys rinkimai reiškia, kad J. Bidenui pirmiausia reikės įgyvendinti trumpojo laikotarpio politines užduotis. Nors populizmu dažniausiai yra kaltinamas pagrindinis jo priešininkas rinkimuose, J. Bidenas taip pat bus priverstas imtis populistinių metodų ir parodyti, kad ateinančio rudens pasirinkimas yra ne tarp J. Bideno ir Donaldo Trumpo, bet tarp gėrio ir blogio.
Pasaulis
JAV PIRMINIAI RINKIMAI
Didysis antradienis JAV pirminiuose rinkimuose didelių staigmenų nepateikė
Didysis antradienis, kovo 5-oji, – diena, kai savo nuomonę JAV pirminiuose rinkimuose vienu metu išreiškė daugiausia šalies gyventojų. 15-os valstijų ir vienos JAV užjūrio teritorijos gyventojai traukė balsuoti už pasirinktą kandidatą. Kaip ir buvo prognozuojama, daugiausia pergalių susižėrė Respublikonų partijos kandidatas Donaldas Trumpas. Demokratų kandidatas prezidentas Joe Bidenas užtikrintai laimėjo visose valstijose, išskyrus užjūrio teritoriją Amerikos Samoa.
Pasaulis
GAZOS RUOŽAS
J. Bidenas: JAV oru pradės tiekti humanitarinę pagalbą Gazos Ruožui
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį paskelbė, kad Jungtinės Valstijos pradės oru tiekti humanitarinę pagalbą Gazos Ruožui. „Turime padaryti daugiau ir Jungtinės
ŽYMA
JOE BIDENAS