Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.

Pasaulis
PARAMA UKRAINAI
J. Bidenas paskelbė apie naują 800 mln. dolerių vertės karinės pagalbos paketą Ukrainai
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį paskelbė apie naują 800 mln. dolerių (736 mln. eurų) vertės karinės pagalbos paketą Ukrainai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenui apkaltinus Rusiją genocido vykdymu, E. Macronas ragina kalbėti atsargiai
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį atsisakė pakartoti JAV prezidento Joe Bideno kaltinimą, kad Rusija vykdo ukrainiečių genocidą, ir įspėjo, kad žodinis eskalavimas nepadės užbaigti karo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas kaltina V. Putino pajėgas vykdant Ukrainoje genocidą
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį apkaltino Vladimiro Putino pajėgas Ukrainoje vykdant genocidą.
Pasaulis
TAIVANO GYNYBA
JAV patvirtino 86 mln. eurų vertės paketą Taivano priešraketinei gynybai
Jungtinės Valstijos antradienį pranešė patvirtinusios sprendimą parduoti Taivanui 86 mln. eurų (iki 95 mln. dolerių) vertės mokymų ir įrangos, siekiant paremti salos turimas priešraketinės gynybos sistemas „Patriot“.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
O. Scholzas: NATO nesiekia režimo pasikeitimo Rusijoje
Nepaisant Maskvos invazijos į Ukrainą, režimo pasikeitimas Rusijoje nėra NATO tikslas, sekmadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, praėjus dienai po to, kai JAV prezidentas Joe Bidenas pavadino Vladimirą Putiną „skerdiku“, kuris „negali likti valdžioje“.
Pasaulis
J. Bidenas: pasaulis privalo ruoštis laukiančiai ilgai kovai
JAV prezidentas Joe Bidenas šeštadienį pareiškė, kad Ukrainos kova su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis yra dalis „didžiojo mūšio už laisvę“, ir sakė, kad pasaulis turi pasiruošti, nes „priešakyje laukia ilga kova“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas Lenkijoje aplankė karius, susipažins su pagalbos ukrainiečiams organizacijomis
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį aplankė Lenkijoje netoli sienos su Ukraina dislokuotus amerikiečių karius ir ketina iš arti susipažinti su organizacijomis, teikiančiomis humanitarinę pagalbą milijonams ukrainiečių, kurie bėga nuo Rusijos invazijos jų tėvynėje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas atvyko į netoli Ukrainos sienos esantį Lenkijos miestą
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį atvyko į pietrytinį Lenkijos Žešuvo miestą, apie 100 km nutolusį nuo sienos su Ukraina.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Naujos JAV sankcijos nukreiptos prieš Rusijos parlamentarus, oligarchus, gynybos bendroves
Jungtinės Valstijos, reaguodamos į Maskvos invaziją į Ukrainą, ketvirtadienį paskelbė naujų sankcijų Rusijos įstatymų leidėjams, oligarchams ir gynybos bendrovėms, pranešė Baltieji rūmai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV ruošia planus potencialiam Rusijos masinio naikinimo ginklų panaudojimui
Jungtinės Valstijos rengia planus tam atvejui, jei Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas visgi pasiryžtų panaudoti prieš Ukrainą branduolinį ginklą ar kitus masinio naikinimo ginklus, trečiadienį pranešė dienraštis „The New York Times“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas su sąjungininkais aptarė brutalų Rusijos karą prieš Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Vašingtono sąjungininkės Europoje pirmadienį aptarė brutalų Rusijos karą prieš Ukrainą, pradėdami itin svarbią savaitę, per kurią Amerikos vadovas dalyvaus NATO bei Europos Sąjungos viršūnių susitikimuose ir apsilankys Lenkijoje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas: Rusija svarsto panaudoti prieš Ukrainą cheminius ir biologinius ginklus
JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį teigė, kad Rusija „aiškiai“ svarsto galimybę panaudoti Ukrainoje cheminius ir biologinius ginklus, bet perspėjo, kad Vakarų atsakas būtų „griežtas“, jeigu Maskva nuspręstų atlikti šį žingsnį.
Pasaulis
PARAMA UKRAINAI
J. Bidenas: istorinė nauja JAV pagalba ginkluote Ukrainai sieks 1 mlrd. dolerių
JAV prezidentas Joe Bidenas pranešė apie dar vieną 1 mlrd. dolerių vertės pagalbą Ukrainos saugumui ir ilgesnio veikimo nuotolio ginklų siuntimą į šią šalį, užtikrindamas Amerikos sąjungininkei „precedento neturinčią“ paramą kare su Rusija.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV svarsto galimybę tiekti Ukrainai oro gynybos ir komunikacijos sistemas
JAV prezidento Joe Bideno administracija bendradarbiauja su Europos sąjungininkais, siekdama paspartinti sudėtingesnių oro gynybos ir kitų ginklų sistemų dislokavimą Ukrainoje,
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
JAV: „Nord Stream 2“ dujotiekis – „miręs“
Prieštaringai vertinamas Rusijos antrasis eksporto dujotiekis per Baltijos jūrą iki Vokietijos „Nord Stream 2“, kurio sertifikavimas buvo sustabdytas dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, yra „miręs“, antradienį pareiškė aukšto rango JAV pareigūnė.
ŽYMA
JOE BIDENAS