Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 28 d.

Verslas
INVESTICIJOS
INVEGOS įmonių grupė 2023 m. pirmąjį ketvirtį į Lietuvos ekonomiką investavo 127 mln. eurų
INVEGOS įmonių grupės finansavimo apimtys į įvairius ūkio sektorius per pirmąjį 2023 m. ketvirtį siekė beveik 127 mln. eurų. O
Verslas
PASKOLOS
„Invega“ lengvina paskolų nuo karo nukentėjusiam verslui sąlygas
Iki šiol tik mažiau nei trečdalį paskolų nuo karo Ukrainoje nukentėjusiam verslui išdalijusi nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“
Komentarai
KOMENTARAS
Kas slypi už tvarumo įsipareigojimų?
Gamta kasmet verslui siunčia vis daugiau įspėjamųjų signalų – dėl klimato kaitos padarinių kyla vis naujų iššūkių. Akivaizdu, jei verslas savo strategijoje neatsižvelgia į tvarumą, valdyti riziką jam gali tapti ypač sudėtinga. Kartu tai gali rodyti ir praleistas progas augti.
Komentarai
KOMENTARAS
Kaltinimai verslui – kaip 25-as kadras
Kai esame labiausiai ištroškę ir reikalingi santarvės, skaldančių naratyvų visuomenėje vis daugiau. Progų susiskaldyti pridėjo infliacija. Jos ištakų ignoravimas turi
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Nebijokite robotų – priimkite juos svetingai
Kimas Povlsenas, „Universal Robots“ prezidentas, sako, kad dažnesnis robotų naudojimas sušvelnins darbuotojų trūkumo problemą.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Elektriniai pikapai siekia įtikinti amerikiečių vairuotojus atsisakyti vidaus degimo variklių
JAV pagrįstai laikomos automobilių pramonės lyderėmis. Čia nuo „Ford Model T“ prasidėjo masinė automobilių gamyba ir buvo išrasta daugybė su tuo susijusių dalykų nuo parkavimo skaitiklio ir galingų sportinių automobilių iki griežtų Kalifornijos aplinkos taršos taisyklių, tapusių pavyzdžiu visam pasauliui. Čia įsikūrusi „Tesla“, kuri padiktavo pasaulinės elektromobilių revoliucijos tempą ir tapo vertingiausia automobilių gamintoja. Todėl šiek tiek stebina, kad JAV pagal elektromobilių paplitimą atsilieka.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Abiejose Atlanto pusėse požiūriai išsiskirs dėl to, kaip verslas turėtų elgtis su tvarumu
Jei jums kartais 2023 m. pasiūlytų užimti vietą tarptautinės bendrovės valdyboje, gerai dėl to pagalvokite. Per šiuos metus galvos skausmo dėl to, kaip verslas turėtų skelbti tvarumo rodiklius (pasiekimai aplinkosaugos, socialinėje ir valdysenos srityse), tik padaugės. Šis klausimas tapo politizuotas ir virto beveik instinktyviu. Tai gali apsunkinti pastangas standartizuoti ataskaitas tam, kad bendrovės nebūtų užverstos skirtingų reikalavimų gausa priklausomai nuo to, kurioje Atlanto vandenyno pusėje jos vykdo veiklą.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Metas „perrašyti“ bendrovių veiklos taisykles
Pastarojo meto sukrėtimai suteikia galimybę persvarstyti organizacinę kultūrą, kaip teigia Roza Brewer, „Walgreens Boots Alliance“ vadovė.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Auksinė laiko dėmė: drabužius taisyti, pernaudoti ir perparduoti tampa madingiau
Žmonės įsigyja daugiau drabužių nei anksčiau, o dėvi juos mažiau. Kas sekundę sąvartynuose atsiduria arba yra sudeginamas šiukšliavežei prilygstantis drabužių kiekis. Todėl nestebina, kad mados gerbėjai, ypač jaunesnio amžiaus, vis labiau nerimauja dėl mados sektoriaus poveikio aplinkai.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Verslui atėjo metas išreikšti poziciją
Iš verslo vis dažniau bus tikimasi įsitraukimo į visuomenei aktualias temas nuo abortų iki rasinio teisingumo
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Geopolitinė konkurencija toliau keičia pasaulinį technologijų sektorių
Technologijų karas tarp Kinijos ir JAV dar tik prasideda. Spalio 7 d. JAV vyriausybė, paskelbusi apie naujausias priemones, inicijavo rimtą ataką. Savo konkurentę ji atribojo nuo visų esminių dirbtiniam intelektui (DI) plėtoti reikalingų komponentų. JAV bendrovės daugiau nebegali į Kiniją eksportuoti pažangiausių lustų ar jiems projektuoti ir gaminti reikalingos programinės bei techninės įrangos.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Nemokami pietūs: vadovai vis labiau stengsis darbuotojus sugrąžinti į biurą
Po ilgai užsitęsusio suvaržymų laikotarpio grįžta vis daugiau įprastų dalykų. Keliamos vestuvių šventės, gurmanai plūstelėjo į restoranus, o prekybos centruose vėl tenka stovėti eilėse. Tačiau biurams galioja išimtis. Rugpjūtį tipiškame biure JAV darbavosi iki trečdalio žmonių, o vidutinis biuro užimtumas siekė kiek daugiau nei 25 proc.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Briuseli, mes atsiplėšėme nuo žemės
Sunkmetis neturėtų vėl sužlugdyti Europos technologijų sektoriaus
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Auštanti vandenilio era
Investuotojai jau buvo susižavėję vandeniliu ir tuo nusivylė. Ar šis kartas bus kitoks?
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Elektriniai pikapai siekia įtikinti amerikiečių vairuotojus atsisakyti vidaus degimo variklių
JAV pagrįstai laikomos automobilių pramonės lyderėmis. Čia nuo „Ford Model T“ prasidėjo masinė automobilių gamyba ir buvo išrasta daugybė su
ŽYMA
VERSLAS