Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.

Aktualijos
NARYSTĖ ES
G. Nausėda: E. Macrono siūlymais bandoma pridengti valios trūkumą dėl Ukrainos
Siūlymais prie Europos Sąjungos (ES) kurti platesnę politinę demokratinių valstybių bendruomenę mėginama pridengti politinės valios trūkumą suteikti kandidatės į ES statusą Ukrainai, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Prancūzijos prezidentas perrinktas: kas toliau?
Užsitikrinęs dar penkerius metus Prancūzijos prezidento poste Emmanuelis Macronas ketina iškart grįžti prie vidaus ir užsienio politikos darbų, bet netrukus jo laukia itin svarbūs parlamento rinkimai, ir juose jam gali būti sunku išsaugoti savo daugumą.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
E. Macronui laimėjus rinkimus, Europa gali lengviau atsikvėpti
Prancūzams antrai kadencijai perrinkus dabartinį prezidentą Emmanuelį Macroną, Europa gali lengviau atsikvėpti, sako BNS kalbinti politologai.
Pasaulis
PREZIDENTO RINKIMAI PRANCŪZIJOJE
A. Navalnas kaltina M. Le Pen partiją korupcija, ryšiais su V. Putinu
Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas trečiadienį paragino Prancūzijos rinkėjus palaikyti dabartinį prezidentą Emmanuelį Macroną šį savaitgalį vyksiančiuose rinkimuose ir apkaltino jo kraštutinių dešiniųjų oponentės Marine Le Pen partiją korupcija ir ryšiais su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
E. Macronas prieš dvikovą su M. Le Pen įspėjamas nenusiraminti
Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas antradienį sulaukė įspėjimų prieš antrąjį prezidento rinkimų ratą nenusiraminti, nors apklausos rodo, kad likus dienai iki lemiamų debatų jis nemaža persvara lenkia savo varžovę, kraštutinių dešiniųjų lyderę Marine Le Pen.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenui apkaltinus Rusiją genocido vykdymu, E. Macronas ragina kalbėti atsargiai
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį atsisakė pakartoti JAV prezidento Joe Bideno kaltinimą, kad Rusija vykdo ukrainiečių genocidą, ir įspėjo, kad žodinis eskalavimas nepadės užbaigti karo.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
E. Macronas ir M. Le Pen ruošiasi dvikovai Prancūzijos prezidento rinkimų antrame rate
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir jo varžovė kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Marine Le Pen ruošiasi dvi savaites truksiančiai sudėtingai kampanijai, jiems patekus į prezidento rinkimų antrąjį turą, kuris žada būti kur kas įtemptesnis nei ankstesnė jų dvikova, įvykusi prieš penkerius metus.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Pirmajame Prancūzijos prezidento rinkimų ture pirmauja E. Macronas ir M. Le Pen
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį vykstančiame pirmajame prezidento rinkimų ture pirmauja prieš kraštutinių dešiniųjų lyderę Marine Le Pen didesniu nei tikėtasi skirtumu, o varžovai dar kartą susitiks antrajame ture kiek vėliau šį mėnesį, rodo prognozės.
Pasaulis
RINKIMAI PRANCŪZIJOJE
E. Macrono kova dėl išlikimo: bus sunkiau, nei tikėtasi
Nors šiandien vykstančiuose rinkimuose prezidentas Emmanuelis Macronas ir laikomas favoritu, jo persvara prieš Marine Le Pen sumažėjo. Žinoma, kad
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PREZIDENTO RINKIMAI
Vienas prieš visus: E. Macrono laukiantys rinkimai
Ar kairiųjų susiskaldymas ir aštri konkurencija dešiniųjų radikalų stovykloje padės Emmanueliui Macronui likti Eliziejaus rūmuose dar penkerius metus? Antros kadencijos prezidento
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas pristatė savo rinkimų manifestą
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, ketvirtadienį pristatydamas savo rinkimų manifestą, pažadėjo toliau mažinti mokesčius, reformuoti socialinės apsaugos sistemą ir vykdyti dideles valstybės investicijas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
E. Macronas apie padėtį Ukrainoje: „Šis karas užsitęs“
Pasaulis turi pasiruošti ilgam karui tarp Rusijos ir Ukrainos, Maskvai pradėjus įsiveržimą į savo provakarietišką kaimynę, šeštadienį perspėjo Prancūzijos prezidentas
Pasaulis
DIPLOMATIJA
E. Macronas: naudinga „palikti atvirą kelią“ dialogui su V. Putinu
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį sakė, kad naudinga palikti dialogo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, pradėjusiu didelio masto invaziją į Ukrainą, galimybę.
Pasaulis
DIPLOMATINĖS PASTANGOS
Prastėjant padėčiai ties fronto linija Ukrainoje, E. Macronas kalbėjosi su V. Putinu
Sekmadienį dedamos paskutinės diplomatinės pastangos išvengti Rusijos įsiveržimo į Ukrainą ir pražūtingo karo Europoje.
Pasaulis
VIENYBĖ
Europos šalių lyderiai žada vieningai siekti išsaugoti taiką žemyne
Europos šalių lyderiai antradienį pažadėjo vieningai siekti užkirsti kelią karui žemyne, o Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po derybų Maskvoje ir Kijeve pareiškė matantis galimybių mažinti įtampą su Rusija dėl Ukrainos.
ŽYMA
EMMANUELIS MACRONAS