Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 23 d.


Pasaulis
JAV IR IZRAELIS
Chaosas JAV universitetuose: studentai ir dėstytojai masiškai protestuoja prieš paramą Izraeliui
Per Jeilio, Harvardo, Niujorko, Kolumbijos universitetus ritasi masinių studentų protestų banga. Jaunimas užima universitetų miestelių aikštes, apsigyvena palapinėse ar miega miegmaišiuose po atviru dangumi ir reikalauja JAV administracijos bei savo aukštųjų mokyklų pasmerkti Izraelio karo veiksmus Palestinoje. Studentai nebijo nei policijos (dešimtys jau buvo suimti), nei savo bendramokslių, kaltinančių juos antisemitizmu.
Komentarai
SAUGUMO RECEPTAS
Kad Rusija mūsų nepultų
Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis
Pasaulis
ALFA TAŠKAS
Kas slepiasi už JAV paramos Ukrainai skaičių?
Savaitgalį po keletą mėnesių trukusių ginčų JAV galiausiai patvirtintas paramos Ukrainai paketas, kurio vertė įvardijama net 61 mlrd. JAV dolerių.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Pagaliau pavyko: JAV Atstovų Rūmai patvirtino 60 mlrd. dolerių pagalbos Ukrainai paketą
JAV Atstovų Rūmai šeštadienį patvirtino ilgai lauktą beveik 61 mlrd. JAV dolerių pagalbos (57,3 mlrd. eurų) paketą, skirtą padėti Ukrainai kovoti su Rusijos plataus masto invazija.
Pasaulis
JAV IR KINIJA
A. Blinkenas vyks vizito į Kiniją: primins, kad ši nėra strateginė priešininkė, bet ir ne partnerė
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas balandžio 24–26 d. vyks į Kiniją, kur Pekine ir Šanchajuje susitiks su aukšto rango šalies pareigūnais, įskaitant Kinijos užsienio reikalų ministrą Wangą Yi.
Pasaulis
ŠNIPINĖJIMAS
Bairoite – Kremliaus ausys
Bairoito mieste Vokietijoje sulaikyti du šnipai, kurie Rusijos nurodymu šnipinėjo JAV kariuomenės objektus. Apie tai skelbia vokiečių leidinys „Der Spiegel“ Pagrindinis
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Naujas M. Johnsono planas prastumti paramos Ukrainai paketą JAV Atstovų Rūmuose
JAV Atstovų Rūmų pirmininkas, Luizianos respublikonas Mike’as Johnsonas pirmadienio vakarą pranešė apie planą priimti paramos Ukrainai paketą, kuris Kongrese įstrigęs jau ilgiau nei pusmetį. Pirmininkas teigė ketinantis atskirti dabar bendrame pakete esančią paramą Ukrainai ir Izraeliui, taip pat partneriams Azijos ir Ramiojo vandenyno regione bei finansavimą kitiems respublikonams svarbiems klausimams.
Aktualijos
ANTRADIENIO KALEIDOSKOPAS
Sutartis su „Rheinmetall“, ES tabako politika, JAV pagalba Ukrainai ir kitos dienos naujienos
Svarbiausių balandžio 16-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Sutartis su „Rheinmetall“ – pasirašyta: statybos gali būti pradėtos dar šiemet Antradienį ekonomikos
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Kodėl Ukraina negalėtų sulaukti tokios pat JAV pagalbos, kokios sulaukė Izraelis?
Balandžio 13-ąją Irano ataką patyręs Izraelis, kai į jį buvo paleista apie 300 dronų ir raketų, sulaukė JAV paramos ją atremiant; dronus taip pat numušė Jungtinė Karalystė ir Jordanija. Po to, kai balandžio 1 d. Tel Avivas atakavo Irano konsulatą Sirijoje ir Teheranas pažadėjo atsaką, Vašingtonas teigė, kad jo parama Izraeliui yra „geležinė“. Kodėl tokios pat paramos negali sulaukti ir jau daugiau nei dvejus metus su Rusija kariaujanti Ukraina?
IT ir transportas
AVIACIJA
JAV davė leidimą į šią šalį skraidyti Lietuvos komerciniams oro vežėjams
Nuo pirmadienio komerciniams Lietuvoje registruotiems oro vežėjams suteiktas leidimas vykdyti skrydžius Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) oro erdvėje. Tai reiškia, kad
Pasaulis
IRANAS IR IZRAELIS
Izraelis skelbia apie „sužlugdytą“ Irano ataką, JAV ragina nesiimti atsakomųjų priemonių
Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė, kad Irano ataka, kuriai įvykdyti buvo panaudota šimtai bepiločių orlaivių ir raketų, buvo „sužlugdyta“ – naktį 99 procentai iš jų buvo numušti. Tą sėkmingai padarė Izraelio, JAV, Jungtinių Valstijų ir Jordanijos oro gynybos sistemos.
Pasaulis
IRANAS IR IZRAELIS
T. Janeliūnas: Izraelis turės pripažinti, kad nuo šiol yra tiesioginiame kare su Iranu
Šiuo metu JAV Hudsono institute mokslinę stažuotę atliekantis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Tomas Janeliūnas teigia, kad Izraeliui už Irano išpuolį atsakyti nebeužtektų atakuoti Teherano rėmėjų regione – reikėtų atakuoti patį Iraną, o tai reikštų tolesnę konflikto eskalaciją.
ŽYMA
JAV