Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 31 d.

Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
O. Reznikovas: Ukraina ruošiasi kontrpuolimui, jai reikia sunkiosios technikos ir parengtų karių
Gynybos pajėgos ruošiasi kontrpuolimo operacijai, todėl Ukrainai reikia sunkiosios technikos ir parengtų rezervų.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Kyjivas: Rusijos pirmininkavimas JT Saugumo Tarybai – „prastas pokštas“
Ukraina ketvirtadienį pareiškė, kad šią savaitę numatomas Rusijos pirmininkavimas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai yra „prastas pokštas“.
Aktualijos
REGIONO SAUGUMAS
Kremlius sako nekeisiantis planų dėl branduolinio ginklo dislokavimo Baltarusijoje
Kremlius pirmadienį pareiškė, kad Vakarų kritika nepaskatins pakeisti Rusijos prezidento Vladimiro Putino paskelbtų planų dislokuoti taktinius branduolinius ginklus kaimyninėje Baltarusijoje.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: užbaigti karą Ukrainoje šiais metais – bendra civilizuoto pasaulio užduotis
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad šiais metais užbaigti karą jo šalyje yra civilizuoto pasaulio bendras uždavinys.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukraina: pajėgoms pavyksta stabilizuoti padėtį aplink Bachmutą
Kyjivas sako, kad jo pajėgoms pavyksta stabilizuoti padėtį aplink Bachmutą Rytų Ukrainoje, kuriame vyksta ilgiausias mūšis per Rusijos invaziją.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Penktadienio kaleidoskopas: protestai Prancūzijoje, euro zonos ekonomikos augimas ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių kovo 24-iosios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Protestai prieš pensijų reformą. Prancūzijoje vėl vyksta masiniai, smurtu paženklinti protestai –
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: EVT susitikimas, kontrpuolimas Bachmute ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių kovo 23-iosios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukraina sako netrukus pradėsianti kontrpuolimą prie Bachmuto
Vienas aukšto rango Ukrainos kariuomenės vadas ketvirtadienį sakė, kad greitai bus pradėtas kontrpuolimas prieš Rusijos pajėgas netoli Bachmuto miesto Rytų Ukrainoje, kur vyksta ilgiausias mūšis per Maskvos invaziją.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
J. Stoltenbergas: V. Putinas planuoja ne taiką, jis planuoja tęsti karą
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sako, kad Vakarai dar ilgai turės tiekti ginklus Ukrainai kovoje su Rusija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neturi artimiausių planų dėl taikos Ukrainoje, sakė jis britų laikraščiui „The Guardian“.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Čekijos prezidentas: Vakarų parama Ukrainai mažės
Ukraina, anot Čekijos prezidento Petro Pavelo, turi nusiteikti, kad Vakarų parama šaliai mažės. „Turime nepamiršti karo nuovargio ir ką tai reikš Vakarų valstybių paramai. Ji su laiku mažės“, – sakė P. Pavelas Vokietijos laikraščiui „Süddeutsche Zeitung“.
Komentarai
KOMENTARAS
Metai, perstumdę geopolitinę šachmatų lentą
Per savo gyvenimą dauguma mūsų išgyveno bent du įvykius, taip pakeitusius pasaulio istoriją, kad kitą rytą po jų pasaulis nebebūna toks, koks buvo vakar. Pirmasis – 1989-aisiais griuvusi Europą dalijusi siena ir prasidėjęs išsilaisvinimas iš tautų kalėjimo, kuris Lietuvai padėjo iškovoti savo nepriklausomybę 1990-aisiais. Vienas laimingiausių šiaip jau tragiško XX a. momentų. Antrasis – jau XXI a., praėjusių metų vasario 24-oji. Žinia apie numanytą, bet vis tiek netikėtą Vladimiro Putino beprotybę mane pasitiko kaip tik pakuojantis daiktus ir ruošiantis grįžti iš Briuselio pradėti Europos Komisijos atstovo Lietuvoje tarnybos. Ta 2022-ųjų vasario diena visam laikui pakeitė figūrų išsidėstymo geopolitinėje arenoje tvarką.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Rusijos valstybinė žiniasklaida: Kremliuje prasidėjo Xi Jinpingo ir V. Putino derybos
Antradienį Kinijos prezidentas Xi Jinpingas atvyko į Kremlių oficialių derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, vaizdus transliavo Rusijos valstybinė televizija.
ŽYMA
KARAS UKRAINOJE