Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugpjūčio 15 d.

Pasaulis
FILIPINAI
Filipinai dėl JAV sankcijų atšaukė susitarimą pirkti rusiškų sraigtasparnių
Filipinai atšaukė užsakymą pirkti 16 rusų karinių sraigtasparnių, po pranešimų, kad buvęs prezidentas Rodrigo Duterte taip nusprendė dėl JAV sankcijų Maskvai, patvirtino Gynybos departamento atstovas.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Įsigalioja ES draudimas rusiškai angliai
Trečiadienį, pasibaigus penktojo Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketo Rusijai pereinamajam laikotarpiui, įsigalioja draudimas per Bendrijos teritoriją vežti rusiškas anglis ir kietąjį kurą.
Pasaulis
SANKCIJŲ PASEKMĖS
Rusijos aviakompanijos pradeda ardyti lėktuvus atsarginėms dalims
Rusijos aviakompanijos, įskaitant didžiausią iš jų – valstybės kontroliuojamą „Aeroflot“, pradėjo ardyti lėktuvus, kad gautų atsarginių dalių, kurių dėl Vakarų sankcijų nebegali įsigyti užsienyje, skelbia agentūra „Reuters“, remdamasi keturiais šaltiniais.
Aktualijos
EUROPOS KOMISIJA KOL KAS TYLI
„Rašistai“ siautėja Vakarų Europoje – laikas nebeišduoti ES vizų Rusijos piliečiams?
Kalbas apie tai, kad gyvenimas ar apsilankymas Vakaruose gali pakeisti rusų požiūrį į karą Ukrainoje, paneigia neseniai socialiniuose tinkluose paplitę
Verslas
PO SANKCIJŲ
„Lifosa“ po keturių mėnesių pertraukos atnaujins veiklą
Europos Sąjungos sankcijų Rusijai suvaržyta ir laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ veiklą atnaujins sekmadienį, o pirmadienį bus pradėta trąšų gamyba.
IT ir transportas
KALININGRADO TRANZITAS
FNTT sako, kad aptarnaujant mokėjimus už Kaliningrado tranzitą gali būti daromos išimtys
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) teigia, kad Lietuvoje veikiantiems bankams gali būti suteikiamos išimtys ir leidžiama aptarnauti mokėjimus už su Kaliningrado tranzitu susijusias paslaugas, tačiau tvirtina vertinsianti kiekvieną atvejį.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Šveicarija prisijungė prie ES embargo Rusijos auksui
Šveicarija, viena pagrindinių pasaulyje aukso luitų perdirbėjų, prisijungė prie Europos Sąjungos naujausiu sankcijų Rusijai paketu įvesto draudimo importuoti auksą iš karą Ukrainoje pradėjusios valstybės.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
U. von der Leyen: naujausios EK gairės dėl Kaliningrado tranzito atitinka ankstesniąsias
Liepos viduryje paskelbtos gairės dėl Kaliningrado tranzito atitinka ankstesnius Europos Komisijos (EK) sankcijų Rusijai išaiškinimus, sako Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
JAV įvedė naujų sankcijų V. Putino meilužei ir Rusijos oligarchams dėl karo Ukrainoje
Jungtinės Valstijos antradienį paskelbė naujų sankcijų Rusijai dėl jos karo Ukrainoje, įskaitant priemones, nukreiptas prieš prezidento Vladimiro Putino numanomą meilužę ir oligarchą, kuris yra antro pagal dydį nekilnojamojo turto objekto Londone savininkas.
Aktualijos
KALININGRADAS
Pirmasis traukinys su sankcionuotomis prekėmis kirto Lietuvą ir pasiekė Kaliningradą
Pirmasis traukinys su sankcionuotomis prekėmis iš Rusijos į Kaliningradą jau kirto Lietuvą ir pasiekė kelionės tikslą, patvirtino „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) atstovas.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES patvirtino papildomas sankcijas Maskvai už invaziją Ukrainoje
Europos Sąjunga ketvirtadienį patvirtino naujas sankcijas Rusijai dėl karo Ukrainoje, bloko narėms pritarus virtinei priemonių, įskaitant rusiško aukso importo draudimą ir kai kurių aukštųjų technologijų prekių eksporto griežtesnę kontrolę.
Aktualijos
EUROPOS KOMISIJA
Eurokomisarė siūlo neieškoti kaltų dėl Kaliningrado tranzito
Lietuvoje viešinti už finansines paslaugas, finansinį stabilumą ir kapitalo rinkų sąjungą atsakinga eurokomisarė Mairead McGuinness ragina neieškoti kaltų dėl Kaliningrado tranzito problemos bei giria Lietuvos lyderystę įgyvendinant sankcijas Rusijai.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Kyjivas įspėja ES: nusileisti V. Putinui būtų „spąstai“
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį įspėjo kolegas iš Europos Sąjungos šalių nepasiduoti jokioms pagundoms švelninti sankcijas Rusijai ar vykdyti jos prezidento Vladimiro Putino reikalavimus.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES ministrai: sankcijos Rusijai veikia
Europos užsienio reikalų ministrai pirmadienį tvirtino, kad Rusijai dėl jos invazijos Ukrainoje įvestos sankcijos veikia, nors iškilo grėsmė ir energijos tiekimui į Europos Sąjungą.
Aktualijos
KALININGRADO TRANZITAS
Europarlamentaras P. Auštrevičius: išaiškinimu dėl Kaliningrado EK peržengė kompetencijos ribas
Europarlamentaras, Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius sako, kad išaiškinimu dėl Kaliningrado tranzito Europos Komisija (EK) peržengė kompetencijos ribas.
ŽYMA
SANKCIJOS RUSIJAI