Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 16 d.

Verslas
PREKYBA
Lietuvos eksportas į Taivaną sudaro šeštadalį buvusio eksporto į Kiniją
Azijos šalių susidomėjimas prekyba su Lietuva yra didelis, sako užsienio reikalų ministras. Pasak Gabrieliaus Landsbergio, eksportas į Taivaną jau siekia šeštadalį Lietuvos eksporto į Kiniją, o į Singapūrą jis išaugo beveik tris kartus.
The Economist
„KARAS JAU ČIA“
Ko Taivanas gali pasimokyti iš Rusijos invazijos į Ukrainą
Kovinė dvasia ir reikiami vakarietiški ginklai gali sutrukdyti galingam priešui
Aktualijos
KINIJOS VEIKSMAI
Žvalgyba: keršydama Lietuvai dėl ryšių su Taivanu Kinija rengia ir kibernetines atakas
Keršydama Lietuvai dėl mezgamų ryšių su Taivanu, Kinija atsakomiesiems veiksmams išnaudoja ir kibernetines atakas, rašoma penktadienį paskelbtoje žvalgybos ataskaitoje.
Pasaulis
TAIVANO GYNYBA
JAV patvirtino 86 mln. eurų vertės paketą Taivano priešraketinei gynybai
Jungtinės Valstijos antradienį pranešė patvirtinusios sprendimą parduoti Taivanui 86 mln. eurų (iki 95 mln. dolerių) vertės mokymų ir įrangos, siekiant paremti salos turimas priešraketinės gynybos sistemas „Patriot“.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
„Asus“ sustabdė tiekimą Rusijai
Taivano elektronikos milžinė „Asus“ – viena iš penkių didžiausių kompiuterių gamintojų pasaulyje – pranešė stabdanti savo produkcijos tiekimą Rusijai.
Aktualijos
Briuselio požiūris į Taivaną ir Kiniją kinta, bet ne taip radikaliai, kaip padarė Lietuva
„ES liekant susiskaldžiusiai, tikiuosi, kad ES toliau sieks plėsti bendradarbiavimą su Taivanu, tačiau tai darys atsargiai. Manau, kad Briuselis ir
IQ Tema
ES IR TAIVANAS
Briuselio labirintai: ES užsienio politika su Taivanu išlieka atsargi
Taivaniečiai pasakoja, kad, jei dabar lietuvis įsėstų į taksi Taipėjuje, pinigų už kelionę iš jo nepaimtų. Europos biurokratas ar politikas
Aktualijos
LIETUVA IR KINIJA
A. Skaisgirytė: neatitikimą tarp Taivaniečių atstovybės pavadinimo galima išspręsti
Prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė sako, kad neatitikimą tarp Taivaniečių atstovybės pavadinimo lietuvių, anglų ir mandarinų kalbomis galima „lengviausiai išspręsti“.
Aktualijos
DIPLOMATIJA
Kinija ragina Lietuvą keisti Taivaniečių atstovybės pavadinimą visomis kalbomis
Lietuva turėtų pakeisti šalyje veikiančios Taivaniečių atstovybės pavadinimą visomis kalbomis, jeigu nori normalizuoti santykius su Pekinu, teigia Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Qu Baihua.
The Economist
PASAULIS 2022
Kaip technologijos gali sustiprinti demokratiją
Taivano skaitmeninių technologijų ministrė Audrey Tang pasakoja, kiek daug naudos turi skaitmeninės erdvės, kuriose bendradarbiauja piliečiai, įmonės ir valdžia.
IQ Tema
TAIVANO EKONOMIKA
Šuoliuojantis tigras Taivanas
Jūsų rankose laikomą „iPhone“ surinko kinai, bet gamykla priklauso Taivano verslininkams Taivanas XX a. ne veltui buvo vadinamas vienu iš keturių
Verslas
PARTNERIAI
G. Landsbergis: Lietuva mato Singapūrą kaip tarpininką žengiant į Pietryčių Azijos rinkas
Lietuva mato Singapūrą kaip patikimą tarpininką žengiant į Pietryčių Azijos rinkas, sako šioje šalyje su verslo atstovais pirmadienį viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
IQ Tema
TAIVANO POLITIKA
Lietuva ir Taivanas: už ką kovojame?
Lietuvai įsivėlus į konfliktą su Kinijos Liaudies Respublika dėl plėtojamų santykių su Taivanu, IQ kviečia iš arčiau susipažinti su šia
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Ambicijų įkaitai
Vilnių ir Taipėjų skiria 8142 kilometrai. Tačiau emociniai ryšiai tarp įvairių šalių gyventojų retai priklauso nuo atstumo. Buenos Airės gali pasirodyti artimesnės nei Minskas. Sovietinę praeitį menantys Lietuvos gyventojai supras šiaurės korėjiečius, nors jaunajai mūsų šalies kartai šie atrodys tokie pat tolimi kaip ir neegzistuojantys marsiečiai.
Komentarai
KOMENTARAS
Debesys virš Lietuvos diplomatijos
Kremlius muša karo būgnus Europoje, Kinijos drakonas spjaudosi ugnimi prieš Lietuvos verslą, padėtis prie Baltarusijos sienos išlieka įtempta, o ir COVID-19 pandemija niekur nedingo. Bet mums tai kas? Toliau kaposimės tarpusavyje ir apsimesime, kad net nepastebime, jog Lietuvos diplomatija vis giliau klimpsta į vidaus krizę.
ŽYMA
TAIVANAS